16°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

LIGA EVROPE: Ludnica u Krasnodaru, kaznena ekspedicija Čelsija, Napoli prošao uz poraz (FOTO)

14.03.2019. 20:49
Liga Evrope
Liga Evrope / Izvor: Profimedia

Poznati prvi četvrtfinalisti.

Odigrane su prve tri revanš utakmice osmine finala Lige Evrope, a plasman među osam najboljih obezbedili su Napoli, Čelsi i Valensija. Najluđa utakmica odigrana je u Krasnodaru, gde je Valensija obezbedila prolaz u četvrtfinale golom u 93. minutu, a interesantan je bio i meč u Salcburgu gde su Napolitanci prošli dalje bez obzira na poraz. Jedino je Čelsi ubedljivo slavio i nijednog trenutka nije doveo u pitanje svoj plasman u narednu fazu.

BLAM GODINE: Reprezentativac takozvanog Kosova hteo da kopira Mesija... Smejao mu se ceo STADION (VIDEO)

24 ČASA PRE ŽREBA: UEFA promenila pravila! Ova dva kluba ne mogu ZAJEDNO (FOTO)

U duelu dve ekipe koje su ove sezone odmerile snage sa Crvenom zvezdom dalje je prošao Napoli. Italijani su posle 180 minuta fudbala daljeg takmičenja eliminisali Salcburg. Napolitanci su pre sedam dana na domaćem terenu slavili rezultatom 3:0, što im je bila dovoljna zaliha da odigraju miran revanš.

Današnji meč u Austriji završen je pobedom Salcburga od 3:1, ali Austrijanci su ostali sa minimalnim šansama za prolaz već u 14. minutu kada je Arkadijuš Milik postigao vodeći gol za goste. Najbolji strelac Salcburga Munas Dabur je poravnao rezultat 11 minuta kasnije i tako se otišlo na odmor. Posle 20 minuta igre u drugom delu Fredrik Gulbrandsen je doneo potpuni preokret domaćoj ekipi, a konačan rezultat i nedovoljnu pobedu svom timu doneo je Kristof Lajtgeb u 92. minutu.

Fudbaleri Čelsija doneli su u Kijev veliku prednost posle pobede u Londonu od 3:0, a na gostovanju Dinamu slavili su rezultatom 5:0.

Plavce je u vođstvo doveo Olivije Žiru već u 5. minutu, a isti igrač je udvostručio prednost svoje ekipe u 33. minutu. Treći gol za tim sa osvajača Lige Evrope iz 2013. godine postigao je Markos Alonso u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Žiru je do het-trika stigao minut pre isteka časa igre, a konačan rezultat je postavio mladi Kalum Hadson Odoi u 78. minutu.

Prolaz u četvrtfinale obezbedila je i Valensija posle dvomeča sa Krasnodarom. Slepi miševi su prošle nedelje na Mestalji trijumfovali sa 2:1 i bili su blizu prolaza među osam najboljih. Ipak, da bi došli do toga morali su dobro da se preznoje.

Rusi su tokom celog meča napadali i bili bolja ekipa, ali lopta nije htela u gol. Kada se činilo da je sve gotovo i kada su navijači već gubili nadu usledila je bomba Magomeda Sulejmanova sa ivice kaznenog prostora kojom je skinuo paučinu iz rašlji protivničkog gola u 85. minutu. Ipak, u 93. minutu meča usledio je hladan tuš za pune tribine stadiona u Krasnodaru, kada je Gonzalo Guedeš doneo izjednačenje Valensiji koje je bilo dovoljno za prolaz dalje.