20°C
19.05.2024.
117.105
107.8514

LIGA EVROPE: Partizan NIJE pobedio, Viktorija izjednačila u završnici (VIDEO+FOTO)

15.02.2018. 20:38
Sejduba Suma
Sejduba Suma / Izvor: MN Press

Arbitar je bio Grk Sidiropulos.

Poveo je Partizan u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope, ali nije pobedio Viktoriju Plzenj. Na stadionu u Humskoj je prvo bilo 1:0, ali je Radim Reznik pokvario planove, za konačnih 1:1. I to iz sumnjive situacije, zbog ofsajda. Jedini gol za Parni valjak dao je Leandre Tavamba. Treba reći i da je ekipa Miroslava Đukića meč završila sa desetoricom, pošto je Milan Mitrović dobio drugi žuti karton u 85. minutu. Međutim, na konačan ishod nije uticao ovaj detalj pošto je ekipa iz Plzenja izjednačila četiri minuta ranije. Revanš je za sedam dana u Češkoj.

U prvom poluvremenu nije bilo golova. Golman crno-belih Vladimir Stojković nije imao mnogo posla, a njegovi saigrači su više pretili gostima iz Češke koje je bodrilo stotinak navijača. U nastavku meča Parni Valjak je brzo poveo. Sa desne strane, u 58. minutu je sa ivice kaznenog prostora centrirao kapiten Miroslav Vulićević, lopta je uz dosta sreće došla do Tavambe koji je glavom ubacio u mrežu. U nastavku, trener gostiju Pavel Vrba napravio je izmene u timu i u postavci što je urodilo plodom u 81. minutu. Kao što je rečeno, situacija je bila sumnjiva, ali je gol ipak priznat. Tako da crno-bele u novoj utakmici očekuje ozbiljan posao.

GRUB PREVID: Pogledajte kako su sudije oštetile Partizan protiv Viktorije (VIDEO)

Đukić nije mogao da računa na Sašu Zdjelara, a šansu je u završnici dao Đorđu Ivanoviću i Svetozaru Markoviću, a kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Partizana nastavljaju takmičenje u Ligi Evrope. Ekipa Miroslava Đukića u prvoj utakmici 1/16 finala drugom po važnosti UEFA takmičenja dočekuje Viktoriju Plzenj. Posle priprema na Kipru, crno-beli igraju prvu utakmicu u polusezoni pred nama.

U BOJ, KRENITE JUNACI SVI: Đukić izabrao startere za Viktoriju (FOTO)

ČUVALI JE NEKOLIKO DANA: Ovako izgleda trava u Humskoj uoči meča sa Viktorijom (FOTO)

Meč UŽIVO, iz minuta u minut možete da pratite na portalu Srbija Danas

KRAJ.

90+1. minut - Tošić pokušava iz slobodnog udarca. Neuspešno.

89. minut - Ulazi i mladi Marković umesto Tavambe.

85. minut - Drugi žuti karton za Mitrovića. Ostaje Partizan sa desetoricom.

81. minut - GOL! Viktorija dolazi do izjednačenja - 1:1. Strelac Reznik. Sumnjiva situacija, moguće da je golu prethodio ofsajd.

79. minut - Dobra akcija Ivanović - Pantić. Iskosa sa leve strane šutira Pantić, ali je neprecizan.

78. minut - Nova izmena u Viktoriji. Na terenu je Čermak, umesto Kolarža.

76. minut - Krmenčik ne uspeva da zahvati loptu. Stojković hvata. Velika sreća za Partizan.

75. minut - Mitrović blokira snažan šut sa desetak metara. Korner za goste. Nastavlja se pritisak Čeha.

72. minut - Ivanović usamljen u kaznenom, ali lopta ne dolazi do njega.

71. minut - Umesto Sume Ivanović.

70. minut - Korner za Partizan. Tošić na drugu stativu. Ipak novi korner za crno-bele.

67. minut - Česi izvode korner. Lopta ipak za Stojkovića posle pokušaja Hubnika glavom.

60. minut - Prva izmena. Zeman umesto Petržele.

57. minut - GOOOOOL! - Tavamba glavom posle centaršuta sa desne strane Vulićevića. Doduše, imao je "pomoć" jednog od defanzivaca Plzenja. Partizan vodi sa 1:0

55. minut - Lopta ka Tavambi koji je na petercu. Ispred njega Hubnik. Otklanja opasnost ispred gola Viktorije.

52. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Zbog prekršaja na sredini terena karton dobija Mitrović.

Nije bilo promena u pauzi.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45. minut - Janković se namešta. Osujećen u pokušaju da šutne.

35. minut - Suma ispred golmana Hruške koji brani nogom. Korner, posle kojeg Tavamba preti. Glavom, ali preko gola. Dve izgledne prilike u istom minutu. Publika aplaudira.

32. minut - Tavamba počinje, Suma ka Pantiću. Pokušaj duplog pasa, ali je golman Viktorije brži. Za sada najbolja prilika za prvaka Srbije.

30. minut - Šutira Pantić sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola češkog tima.

Stiže zvaničan podatak. Utakmicu gleda 21.658 navijača.

21. minut - Signaliziran ofsajd i ispred gola Partizana. Pre toga Krmenčik pogađa mrežu domaćina.

10. minut - U šansi je Tavamba, ali sudije sviraju ofsajd Sume. Gvinejac prema proceni Grka utiče na igru.

7. minut - Ne prolazi dupli pas Tošić - Suma.