LIGA EVROPE: Rendžers šokirao Borusiju, Šerif ponovo oduševio

17.02.2022. 21:18
Alfredo Morelos
Alfredo Morelos / Izvor: Reuters

Policajci bolji od Milionera.

Fudbaleri Rendžersa pobedili su Borusiju Dortmund rezultatom 4:2 na gostovanju, dok je Šerif na svom terenu sa 2:0 bio bolji od Brage u prvom meču plej-ofa Lige Evrope.

VELIKI NAPREDAK SRPSKOG SPORTA: Rekordan broj medalja, najuspešniji rezultati u istoriji I TO NIJE SVE

NASTAVLJA SE SARADNJA: Zvezda putuje u Rusiju (VIDEO)

HRVAT HVALI SRBINA I JUVE: Zbog Vlahovića je Stara dama u pozitivnom momentu

Signal Iduna Park je svedočio veoma lošem izdanju Dortmunda kome od prvog poluvremena ovog susreta ništa nije išlo kako treba.

udbaleri Dortmunda imali su odličan period igre u prvom delu, čak su imali i odličnu priliku koju su propustili ali kako to obično biva u 38. minutu usledila je kazna.

Sa bele tačke Tavernijer postiže prvi gol na susretu i Rendžers vodi sa 1:0, da bi samo tri minuta kasnije Alfredo Morelos postigao i drugi gol za novi šamar i velikih 2:0 za goste iz Glazgova.

Posle sjajnog prodora je u 49. minutu Džon Lundstram zatresao mrežu Dortmunda i nemački gigant gubio je sa 3:0, ali su se brzo oporavili pošto je Džud Belingem već u 51. minutu smanjio na 3:1.

Za visokih 4:1 pobrinuo se autogol, a onda u 82. minutu Gerero pogađa za 4:2 i tim rezultatom se prvi meč u Nemačkoj i završio.

Još jedno veliko iznenađenje u prvom meču plej-ofa Lige Evrope viđen je u Tiraspolju, gde su fudbaleri Šerifa lepim rezultatom, 2:0, savladali favorizovanu ekipu Brage.

Krajem prvog poluvremena je Šerif po prvi put ranio Bragu, kada je Radeljić iznudio jedanaesterac, a u gol ga pretvorio Sebastijen Til u tom 43. minutu susreta.

U drugom poluvremenu su domaći uspeli da se odbrane, odolevali su napadima Brage i onda u 82. minutu preko Adame Traorea došli do velikih 2:0 i proslave trijumfa nad favorizovanom Bragom.