CRNO-BELI PROPUSTILI ŠANSU ZA PRVO MESTO: Gent stigao do boda u Belgiji (VIDEO)

04.11.2021. 18:16
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: Partizan/Miroslav Todorović
Partizan odigrao 1:1.

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) sa Gentom u Belgiji, u okviru četvrtog kola takmičenja u Ligi konferecnija. Crno-beli su imali vođstvo golom Uroševića u 66. minutu, ali je Tisudal u 80. minutu doneo bod domaćinu koji je tako ostao na prvoj poziciji u grupi upravo ispred Partizana.

MOZZART I POZNATI ZA MALU VANJU – PRIJAVI SE ZA HUMANITARNI TURNIR!

GENT JE PRECENJEN, NIVO SU ČUKARIČKOG I TSC-A: Ne libi se da spusti Belgijance na zemlju, crno-beli mogu do PRVOG MESTA

DUŠAN TADIĆ ODUŠEVLJEN POBEDOM: Sjajan je osećaj slaviti na ovako lepom stadionu

Gent je bio taj koji je bolje otvorio meč. Pretili su Kums i Montes koji je postigao gol, ali je zbog ofsajda poništen taj pogodak. Prvi put je Partizan zapretio preko Meniga u 16. minutu, da bi Pantić takođe bio u dobroj šansi, ali je golman domaćih bio na visini zadatka. U 28. minutu je Partizan imao najbolju priliku pošto je Natho pogodio stativu iz slobodnog udarca sa 18 metara. Gent je potom preuzeo inicijativu i pretio do kraja poluvremena preko Ofoea, Ovusua i Depoatra, ali se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Domaćin je prvi zapretio i u drugom poluvremenu kada je Bezus u 49. minutu šutirao preko gola. Partizan je drugih 45 minuta odigrao bolje nego prvo poluvreme, bolje su izgledali crno-beli, a u 6. minutu je Jojić dva puta šutirao u jednom napadu i bio neprecizan. Deset minuta kasnije Partizan je stigao do vođstva. Jedan miran crno-belih Urošević je krunisao golom, pošto je a leve strane povukao loptu par metara ka sredini i majstorskim udarcem savladao golmana domaćina. Reagovao je trener Genta trostrukom izmenom i to se isplatilo pošto je Tisudal u 80. minutu ostao sam na petercu i savladao Popovića za 1:1. Isti igrač je tri minuta kasnije imao još jednu dobru šansu, ali je Popović uspešno odbranio njegov udarac. Bila je to i poslednja prilika na meču posle koje Gent ,može da bude zadovoljniji jer je zadržao prvo mesto u grupi.

GENT – PARTIZAN 1:1 (0:0)

STADION: KAA Gent stadion.

SUDIJA: Kris Kavana (Engleska).

STRELCI: Tisudali 80 - Urošević 66

GENT: Bolat, Hanke-Olsen, Ngadeu-Ngađui, Okumu, Fortuna-Kastro, Montes (od 90. Samois), Ovusu (od 70. De Sart), Kums, Bezus (od 70. Tisudali), Ođiđa Ofoe (od 70. Čakvetadze), Depoatr.

PARTIZAN: Popović, Miletić, Vujačić, Saničanin, Miljković, Jojić, Natho (od 77. Smiljanić), Pantić (od 90. Jović), Urošević (od 87. Obradović), Rikardo, Menig (od 87. Lutovac).

Fudbaleri Partizana večeras od 18.45 gostuju u Belgiji protiv Genta u okviru četvrtog kola B grupe Lige Konferencija. Pre dve nedelje Gent je u Beogradu ostvario minimalnu pobedu.

Belgijski tim trenutno je na prvoj poziciji u B grupi  sa devet bodova, tri više od kluba iz Humske, upravo zahvaljući trijumfu protiv Partizana u Beogradu, a crno-beli bi se pobedom vratili na prvu poziciju koja bi ima donela lakše protivnike u narednoj fazi.

Ipak, Partizan je u Belgiju otputovao značajno oslabljen. U timu crno-belih nema povređenih Lazara Markovića, Filipa Holender, Saše Zdjelara i Aleksandra Šćekića, a na klupi neće biti ni Aleksandra Stanojevića koji je u Beogradu dobio crveni karton pa će tim voditi pomoćnik Igor Duljaj.

90+3. minut
Kraj meča.
87. minut
Dvostruka izmena u Partizanu, izašli su Urošević i Menig, a ušli Obradović i Lutovac.
83. minut
Ponovo je Tisudal bio u dobroj prilici, ali je Popović uspeo da odbrani.
80. minut
1:1!!! Ni punih 15 minuta nije trajalo vođstvo crno-belih, a Gent je stigao do izjednačenja. Tisudal je doneo izjednačenje, usamljen je ostao na pet metara i nije mu bilo teško da savlada Popovića.
77. minut
Prva izmena u Partizanu, Natho je izašao, a ušao Smiljanić.
71. minut
Trostruka izmena u Gentu, izlaze Ofoe, Bezus i Ovusu, a ušli su Čakvetadze, Tisudali i De Sart.
66. minut
0:1!!! Vodi Partizan posle mirnijeg perioda igre. Urošević je se odlično snašao, otišao par metara ka sredini i majstorskim udarcem savladao Bolata.
56. minut
Velika prilika za Jojića koji je dva puta šutirao u jednom napadu, prvi put je bio izblokiran, a drugi put je šutirao preko gola. U istom minutu je Bezus imao sjajnu šansu, ali je Popović odbranio.
51. minut
Prvi je zapretio Gent preko Bezusa, ali je njegov udarac završio preko gola.
46.minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena.
39. minut
Prilika za Gent, Depoatr je pokušao glavom, ali je lopta završil iznad prečke.
36. minut
Ofoe je asistirao Ovusuu, ali ovaj je vrlo neprecizno šutirao.
33. minut
Ofoe je dobro šutirao sa dvadesetak metara, ali Popović dobro interveniše.
31. minut
Bezus je bio u situaciji da zapreti posle kornera Genta, ali je njegov pokušaj glavom završio preko gola.
28. minut
Velika prilika za Partizan, Natho je pogodio stativu iz slobodnog udarca.
21. minut
Druga prilika za Partizan, ponovo su crno-beli pretili sa leve strane, Pantić je šutirao, ali je Bolot bio na mestu.
16. minut
Prvi puit je zapretio Partizan preko Meniga koji je šutirao iskosa sa leve strane, ali je njegov udarac odbranio Bolat.
15. minut
Montes je postigao gol za Gent, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozocije.
14. minut
Gent ima inicijativu, Partizan za sada ne uspeva da stvori dobru priliku.
4. minut
Prva pretnja Genta, Kums je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Popović uspeo da odbrani njegov udarac.