LIGA KONFERENCIJA: Martinez poslao Aston Vilu u polufinale, Fiorentina i Briž među četiri najbolja

18.04.2024. 23:00
Emilijano Martinez
Emilijano Martinez / Izvor: Foto: Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Odigrane su sve četiri revanš utakmice četvrtfinala Lige konferencija, a poznati su i polufinalni parovi.

Fiorentina je savladala Viktoriju Plzen sa 2:0 tek u produžetku pošto je posle 90 minuta bilo 0:0, a posle boljeg izvođenja penala je prolaz obezbedila i Aston Vila koja je u 90 minuta poražena od Lila sa 2:1, ali je to francuskom predstavniku posle poraza u prvom meču istim rezultatom bilo dovoljno samo za produžetak u kojem nije bilo govola, pa je sve rešeno sa bele tačke. Briž je i udrugom meču savladao PAOK Andrije Živkovića, ovoga puta sa 2:0 i plasirao se u polufinale, dok su u produžetke otišli Fenerbahče i Olimpijakos.

Fiorentina je u potpunosti nadigrala Viktoriju u revanšu, ali ofanzivci Viole se nisu proslavili. Uputila je Fiorentina čak 39 šuteva na gol protivnika koji je od 66. minuta igrao sa igračem manje, od čega devet u okvir, ali je mreža Viktorije mirovala i otišlo se u produžetke. Tek tada je kapitulirala odbrana gostiju. Tek što je krehnuo prvi produžetak, Gonzales je pogodio u 92. minutu, da bi u 108. minut Biragi postavio konačan rezultat i overio plasman Fiorentine.

Junak plasmana Aston Vile u poluginale je golman Emilijano Martinez. Doduše tek kada su na red došli penali pošto svetski prvak sa Argentinom nije uspeo da u 18. minutu spreči gol Jazičija. Lil je sa vođstvom od 1:0 otišao na veliki odmor da bi na 2:0 povisio Andre. Izgledalo je da je Lil na putu ka polufinalu, ali je Keš u 87. minutu postigao gol vredan produžetka za Aston Vilu. U dodatnih pola sata golova nije bilo, a kada su na red došli penali na scenu je stupio Martinez. Odmah je odbranio penal Bentalebu i usput stigao da isporovocira domaće navijače. Međutim, Bejli je promašio za Aston Vilu u četvrtoj seriji, ali je ponovo Martinez bio na visini zadatka i zaustavio šut Andrea posle čega je Daglas Luiz overio plasman Aston Vile u polufinale.

Briž je sve nedoumice oko plasmana u polufinale Lige konferencija završio u Solunu već u prvom poluvremenu zahvaljujući Feranu Jutgli. Španac je sa dva gola, u 33. i 45. minutu, doneo veliku prednost Brižu koji je nije ispustio do kraja meča i tako je posle minimalne pobede u Belghiji zasluženo prošla dalje.