LIGA NACIJA: Belgija DEMOLIRALA Poljake! Pobede upisali Škoti i Ukrajinci

08.06.2022. 23:03
Fudbalska reprezentacija Belgije
Fudbalska reprezentacija Belgije / Izvor: Profimedia

Kiša golova širom Evrope.

Večeras su odigrane četiri utakmice trećeg kola Liga nacija u kojem je najzanimljiviji bio meč selekcija Belgije i Poljske.

GROBARI U ČUDU: Saša Ilić NIJE ŽELEO da preuzme Partizan!

NIJE SAMO STOLICA: U Humsku stižu još 4 NOVA IMENA

PRVO POJAČANJE U KRUŠEVCU: Napredak doveo bivšeg omladinca Partizana!

Fudbaleri Belgije pobedili su selekciju Poljske rezultatom 6:1, dok su Holanđani u gostima savladali Vels - 2:1.

Robert Levandovski u 28. minutu pogodio za 0:1.

Međutim u finišu prvog poluvremena Vitsel je pogodio posle asistencije Kastanja za 1:1.

U drugom delu, Belgijanci su potpuno preokrenuli, a sve je počelo golom De Brujnea posle asistencije Edena Azara u 59. minutu. Nakon toga, na scenu je stupio Trosar, koji je postigao dva gola u 73. i 80. minutu za 4:1.

Tu nije bio kraj, pošto je u 83. minutu Dendonker posle asistencije Tilemansa pogodio za ogromnih 5:1 i to snažnim udarcem sa distance. Za kraj, u nadoknadi, Openda je postavio konačnih 6:1.

U drugom meču iste grupe, kombinovani sastav Holanđana bio je bolji od kombinovanog sastava Velsa.

Selekcija Luja van Gala slavila je rezultatom 2:1, a prvi strelac bio je Kopmejners u 50. minutu za vođstvo Holanđana. U uzbudljivoj nadoknadi Vels je uspeo da izjednači preko Norington-Dejvisa, ali je Vegorst u poslednjim trenucima pogodio za 1:2.

U Ligi B, pobede su upisali Škoti i Ukrajinci.

Škotska je ugostila Jermeniju i slavila rezultatom 2:0, golove su dali Ralston u 28. i MekKena u 40. minutu.

Ukrajinci su kao gosti savladali Irsku rezultatom 1:0, golom Cigankova.