LIGA ŠAMPIONA: Noć kada su padale golčine, i kada su Real i Bajern UNIŠTILI Napoli i Arsenal (VIDEO)

15.02.2017. 22:36
Liga šampiona
Liga šampiona / Izvor: Reuters

Utakmice osmine finala igrane su u Madridu i Minhenu.

Odigrane su još dve utakmice osmine finala Lige šampiona, a uspešni su bili domaćini, Bajern i Real Madrid. Nemci su pobedili Arsenal, rezultatom 5:1, a Španci Napoli sa 3:1. Samim tim, plasman među osam najboljih praktično je zagarantovan ekipama Karla Anćelotija i Zinedina Zidana. Revanši su zakazani za 7. mart, i ako se gledaju večerašnji odnosi snaga neizvesnosti neće biti.

U utakmici na stadionu "Santijago Bernabeu" poveli su gosti iz Italije, a gol je dao Lorenco Insinje. Posle dodavanja Mareka Hamšika, nesmotrenost Kejlora Navasa i loše postavljanje dalo je priliku Insinjeu da sa prilično velike udaljenosti pogodi za 1:0 (više pročitajte OVDE). Sve se dešavalo u 8. minutu, a na izjednačenje se čekalo 11 minuta. Strelac je bio Karim Benzema, posle savršenog centaršuta Kristijana Ronalda

Zahvaljujući ovom golu, Francuz je došao na peto mesto liste strelaca Lige šampiona. Benzema je postigao 51, a ispred njega su sada Ronaldo, Lionel Mesi, Raul i Rudu Van Nistelroj. Sa petog mesta istisnuo je zemljaka Tijerija Anrija. A onda u nastavku meča, usledio je "blickrig". U roku od samo pet minuta bilo je 3:1. Prvo je pogodio Toni Kros, da bi u 54. minutu Kasemiro savladao Pepea Reinu. Gol za 3:1 bio je posebno efektan.

Nekoliko minuta kasnije, Dris Martens je imao odličnu priliku, ali je šutirao preko gola.

I u Minhenu, golovi su padali prilično brzo. Poveli su Bavarci golom Arjena Robena, a u 30. minutu bilo je 1:1. Pre toga Milorad Mažić je pokazao na belu tačku, ali penal nije iskoristio Aleksis Sančez. Tačnije Manuel Nojer je odbranio tada, ali ne i novi udaraca Čileanca. Na pauzu se otišlo sa rezultatom 1:1, ali je i u ovom meču domaćin bio nemilosrdan. U 53. minutu, strelac je bio Robert Levandovski, a tri minuta kasnije Tijago Alkantara. U 62. minutu, ponovo su Nemci tražili penal, reklamirajući igranje rukom, posle šuta Robena. Tada je Bajern uporno napadao, a golman Ospina branio. Međutim, i to je imalo kraj, pošto je u 63. minutu, Alkantara postigao svoj drugi gol.

PRIČAĆE SE SVAŠTA: Zbog OVE odluke, Englezi će slaviti Mažića, ali mu Nemci NEĆE oprostiti (VIDEO)

Tačku na "I" stavio je Tomas Miler koji je ušao u 86. minutu. Posle greške Okslejda-Čembrlena i dodavanja Alkantare, Miler je u 88. minutu postavio konačan rezultat.

Ovog vikenda, Bajern će u Bundesligi gostovati Herti, a Barselona u La Ligi biti domaćin Leganjesu.

LIGA ŠAMPIONA: PSŽ ponizio Barselonu (VIDEO)

BAJERN - ARSENAL 5:1 (1:1)

STADION: "Alijanc arena"

SUDIJA: Mažić (Srbija)

STRELCI: Roben 11, Levandovski 53, Alkantara 56, 63, Miler 88 - Sančez 30

BAJERN: Nojer, Lam, Humels, Martinez, Alaba, Alonso, Vidal, Roben (od 88. Rafinja), Alkantara, Kosta (od 84. Kimih), Levandovski (od 86. Miler).

ARSENAL: Ospina, Beljerin, Mustafi, Košćelni (od 49. Paulista), Gibs, Kokelan (od 77. Žiru), Džaka, Ivobi (od 66. Volkot), Ozil, Čemberlen, Sančez.

REAL MADRID - NAPOLI 3:1 (1:1)