LIGA ŠAMPIONA: Barsa ŠIROM otvorila vrata finala, Mesi je MAJSTOR! (VIDEO)

01.05.2019. 22:58
FK Barselona
FK Barselona / Izvor: Reuters

Revanš se igra sledeće nedelje.

Fudbaleri Barselone pobedili su Liverpul sa 3:0 na svom stadionu u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona. Golove za novog prvaka Španije dali su Luis Suarez u 26. i Lionel Mesi u 75. i 82. minutu. Revanš će biti odigran sledećeg utorka na "Enfildu", a pred Redsima Jirgena Klopa je veoma težak, verovatno i neostvariv zadatak. Imaju Englezi za čim za žale, pošto su imali nekoliko odličnih prilika i razlika od 3:0 ipak nije pravi pokazatelj odnosa snaga na terenu. Ipak, na kraju se piše i pamti rezultat.

NE, NE, NEMA OFSAJDA: Pogledajte kako je Suarez RASTUŽIO svoj bivši klub (VIDEO)

OGLASIO SE KASILJAS: Evo šta je legendarni golman poručio iz bolnice (FOTO)

ISPUNIO PLAN: Joveljić slavi, a tek šta je rekao o tituli (VIDEO)

Bilo je tempa u prvih 45 minuta. Imala je Barsa šansu preko Mesija koji je tražio penal zbog igranja rukom Matipa, a na drugoj strani uzvratio je Mohamed Salah kontrom i trkom od 50-ak metara. Rezultata nije bilo. U 24. minutu problem za Redse. Tada je menadžer Liverpula Jirgen Klop morao da iz igre izvede Nabija Keitu i uvede Džordana Hendersona, a razlog je bila povreda posle duela sa Ivanom Rakitićem. Samo dva minuta kasnije, Luis Suarez je bio strelac. Sa leve strane centrirao je Đordi Alba, a Urugvajac se odlično snašao u kaznenom prostoru. Dao je gol svom bivšem klubu.

Kao što je rečeno, bilo je tempa, ali i napetosti. Milner je izgurao Mesija sa terena, skočio je odmah Suarez na sudiju, ali pritisak nije urodio plodom.

U nastavku meča, Salah i Vajnaldumu su napravili "uvod" Milneru koji je šutirao desnom, ali je loptu iz ugla Ter Štegen poslao u korner. Nekoliko minuta kasnije, u 53. ponovo odlična intervencija Ter Štegena, koji brani udarac Salaha sa 25 metara. U 60. minutu, Milner je posle kombinacije Salah - Mane sa desetak metara šutirao snažno, ali je Ter Štegen refleksno odbranio.

Da se sve ne dešava u kaznenom Barselone, pobrinuo se Arturo Vidal, ali njegov pas nije prošao do saigrača. Mesi se čak naljutio na njega, pošto je smatrao da je trebalo da šutira. U 68. minutu, Suarez je ušao u kazneni prostor, pokušao da predribla Matipa, ali se defanzivac Redsa odlično snašao i osujetio pokušaj Urugvajca. Da ga se oslobodio, verovatno bi bilo 2:0 na semaforu.

KRV NIJE VODA: Sin Dejana Stankovića dao GOLČINU za Inter! BOMBA kakva se retko viđa (VIDEO)

RAZGOROPADIO SE: Fiorentina je gubila 2:0, a onda je na scenu stupio Dušan Vlahović (VIDEO)

REVOLUCIJA U BUGARSKOJ: Sudija nije bacao novčić na početku meča, ali je nova metoda sjajna (VIDEO)

U 75. minutu, novi gol za Barsu, uz mnogo sreće. Prvo je Suarez kolenom pogodio prečku, a Mesi se našao na pravom mestu. Ostalo mu je samo da ubaci loptu u mrežu. Nedugo zatim, Klop je izveo Vajnalduma i uveo Roberta Firmina. A, onda, u 82. minutu, "potop". Lionel Mesi je maestralno izveo slobodan udarac. Neodbranjivo, za 600. gol u karijeri.

Na drugoj strani, prvo je Salah pogodio stativu, da bi ubrzo Rakitić loptu izbacio sa gol linije. Nikako nisu mogli da daju gol. Imala je i Barsa kontru za 4:0, ali je nije iskoristila. U poslednjem napadu, viđena je nova kontra, pošto se Liverpul potpuno otvorio. Dembele je imao jedan na jedan sa Alisonom, ali je šutirao u golmana Liverpula. Ali, nije domaćin mnogo žalio za ovom prilikom. Ipak je u pitanju "kapital" od tri gola.

U utorak, Ajaks je pobedio Totenhem, pa su finalu u Madridu trenutno bliži Barselona i Kopljanici iz Amsterdama.

LIGA ŠAMPIONA: Ajaks napravio VELIKI korak ka finalu (FOTO)

BARSELONA - LIVERPUL 3:0

STRELCI: Suarez 26, Mesi 75, 82.

STADION: "Kamp Nou" (Barselona)

SUDIJA: Bjorn Kujpers (Holandija)

BARSELONA: Ter Štegen, Roberto (od 90. Alena), Pike, Lengle, Alba, Rakitić, Buskets, Vidal, Mesi, Suarez (od 90. Dembele), Kutinjo (od 60. Semedo).

LIVERPUL: Alison, Gomez, Matip, Van Dajk, Robertson, Milner (od 84. Origi), Fabinjo, Keita (od 24. Henderson), Salah, Mane, Vajnaldum. (od 79. Firmino).