LIGA ŠAMPIONA: Bavarska MAŠINA nastavila da MELJE! Dibala režirao PREOKRET! Petarde Građana i Svetaca (VIDEO)

22.10.2019. 22:58 23:36
FK Bajern
FK Bajern / Izvor: Reuters

Odigrano treće kolo najelitnijeg takmičenja.

U preostalih pet mečeva Lige šampiona, osim susreta u Londonu, gde je prvak Srbije Crvena zvezda poražena od Totenhema (izveštaj pročitajte OVDE) viđene su još dve "petarde". Pari sen Žermen je protutnjao kroz Briž, dok je Mančester siti posle preokreta savladao Atalantu iz Bergama.

Podsetimo, u uvodnim utakmicama trećeg kola, Atletiko Madrid je bio bolji od Bajera iz Leverkuzena, dok je Šahtjor u Harkivu remizirao protiv zagrebačkog Dinama (izveštaje pročitajte OVDE).

Soccer portal – nova sportska platforma za iskusne igrače

NEMA SPAVANJA: Evo ko će prenositi meč Zvezde i Totenhema

NA OVO SE ČEKALO: Objavljeno ko dobija VIŠE novca od države, Crvena zvezda ili Partizan

Bajern je nastavio da "teroriše" rivale, pa je pred mašinom iz Minhena pao i Olimpijakos u Pireju (3:2). Nije početak nagoveštavao takav epilog, jer je tim iz Pireja poveo preko El Arabija u 23. minutu.

Samo 11 minuta kasnije usledio je odgovor Roberta Levandovskog, koji je sjajnim golom doneo egal na poluvremenu. Isti igrač je u 62. minutu ponovo bio precizan za potpuni rezultatski preokret i dospeo na peto mesto najefikasnijih strelaca Lige šampiona, da bi Toliso u 75. povisio na 3:1 za Bavarce.

Sve što je Olimpijakos uspeo da uradi, bio je drugi pogodak na meču koji je postigao Giljerme nekoliko trenutaka posle trećeg pogotka gostiju iz Minhena.

Real je u meču "biti il ne biti" preživeo pakao Istanbula i savladao Galatasaraj. Jedini gol u meču, ujedno i prvi tokom večernjeg programa, postigao je Toni Kros u 18. minutu i sačuvao Kraljeviće u trci za nastavak takmičenja u Ligi šampiona. Reprezentativac Srbije Luka Jović ušao je na teren u 79. minutu umesto Brazilca Rodriga.

U drugom meču A grupe, PSŽ je u Belgiji slavio protiv Briža (5:0). Prednost Svecima donela je argentinska veza: Ikardi je već u sedmom minutu, posle asistencije Anhela Di Marije, sa 12 metara savladao golmana domaćih.

Vođstvo Parižana duplirao je Kilijan Mbape u 61. minutu, da bi samo 120 sekundi kasnije Ikardi drugim golom na meču povisio na 3:0. Tačku na ubedljiv trijumf gostiju stavio je Mbape koji je bio trostruki strelac.

Juventus slavi Paola Dibalu. Stara dama je u "D" grupi gubila do 76. minuta, pošto je domaćina šokirao Mirančuk u 30. minutu.

Sve je mirisalo na podvig gostiju iz Moskve, ali onda je zablistao Dibala, koji je u 77. minutu evrogolom izjednačio, a samo dva minuta kasnije novim pogotkom doneo potpuni rezultatski preokret i pobedu Torinezima.

Mučio se Mančester siti protiv Atalante, ali samo do 28. minuta. Tim iz Bergama je na Etihadu poveo iz penala preko Malinovskog, međutim, tada je na scenu stupio Serhio Kun Aguero i sa dva gola vratio prednost na stranu Mančester sitija. Najpre je iz blizine savladao Golinija, a potom posle prekršaja Masijela u šesnaestercu sigurno realizovao najstrožu kaznu.

Usledila je zatim blistava rola Rahima Sterlinga, koji je za 11 minuta postigao čak tri gola. Najpre ga je Boden nesebično uposlio u 58. minutu, pa napadaču Sitija nije bilo teško da iz blizine "zakuca" loptu u nebranjenu mrežu.

Samo šest minuta kasnije isti igrač je ponovo bio precizan za 4:1, da bi u finišu meča realizovao i asistenciju Mareza postavivši konačnih 5:1.

Olimpijakos – Bajern 2:3

(El Arabi 23. Giljerme 79. - Levandovski 34. 62. Toliso 75.)

Totenhem – Crvena zvezda 5:0

(Kejn 9. Son 16. 44. Lamela 57. Kejn 72.)

Grupa C

Šahtjor – Dinamo Zagreb 2:2

(Konopljanka 17. Dodo 75. - Olmo 25. Orsić penal 60.)

Mančester siti - Atalanta 5:1

(Aguero 34. penal 38. Sterling 58. 64. 69. - Malinovski 28.)

Grupa D

Atletiko – Bajer Leverkuzen 1:0

(Morata 78.)

Juventus – Lokomotiva 2:1

(Dibala 77. 79. - Mirančuk 30.)

Četvrto kolo Lige šampiona na programu je 5. i 6. novembra.

Pogledajte kako izgleda srpska kajakašica Milica Starović.

GROM IZ VEDRA NEBA: Matić i PAPRENO plaćeni saigrač NAPUSTILI Mančester pred duel u Humskoj (FOTO)

ENGLESKA ŠTAMPA O MEČU TOTENHEM - ZVEZDA: Znaju NAJVEĆI PROBLEM Pevaca (FOTO)

MATIJAŠEVIĆ O JOVIĆU: Direktor REPREZENTACIJE otkrio sve o SUKOBU selektora i napadača Reala

OVDE ĆE IGRATI ZVEZDA: Stadion Totenhema vredi MILIJARDU, a izgleda kao svemirski brod (FOTO+VIDEO)

NI ERIKSEN, NI KEJN: Evo šta je posebno ODUŠEVILO Mrkelu u Londonu (VIDEO)