LIGA ŠAMPIONA: Benzema pokorio London, Bajern potopljen u Španiji

06.04.2022. 22:55
FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Profimedia
Francuz ponovo blistao

Fudbaleri Real Madrida savladali su na gostovanju ekipu Čelsija (3:1) u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

PARKIRAO AUTOBUS I OBORIO NEGATIVAN REKORD: Simeonova taktika protiv Sitija ušla u istoriju Lige šampiona

NEKA SE KARIOKE PLAŠE ORLOVA! Srbija - Brazil 92:54, Piksi sve ima u svojim rukama

Impresivan je u redovima Madriđana bio Karim Benzema koji je posle het-trika PSŽ-u i ovoga puta postigao tri gola na meču najelitnijeg klupskog takmičenja u Evropi.

Francuz je pogodio u 21. minutu, a onda tri minuta kasnije duplirao prednost Blankosa. Plavci su preko Haverca smanjili u 40. minutu, ali je tim iz Londona sačekao hladan tuš početkom drugog poluvremena.

Već u prvom minutu nastavka Benzema postiže het-trik i pogađa za konačnih 3:1.

U drugoj utakmici večeri, Viljareal je na svom terenu priredio iznenađenje i savladao Bajern sa 1:0. Jedini pogodak za Žutu podmornicu postigao je Danžuma u osmom minutu meča.