LIGA ŠAMPIONA: Vlahović srušio Zvezdinog dželata, Čelsi dao tri komada Milanu (VIDEO)

05.10.2022. 21:04 15:58
Dušan Vlahović
Dušan Vlahović / Izvor: Profimedia
Zanimljivi mečevi elitnog klupskog takmičenja Starog kontinenta.

Dušan Vlahović je postigao prvi gol u Ligi šampiona ove sezone i pomogao Juventusu da savlada Makabi iz Haife sa 3:1 (1:0) u trećem kolu H grupe Lige šampiona.

LEGENDE ZOVU NAVIJAČE: Pomozite igračima da "ZACELE" rane stare skoro pola veka (VIDEO)

SASVIM NEOČEKIVANO: Povratak Vladana Milojevića

PETRIĆ NA TEŠKIM MUKAMA: Bez dvojca na Keln

“Stara dama” nije imala ni bod u prve dve runde, kao i Makabi, ali je italijanski velikan opravdao ulogu favorita ovoga puta, iako se prvak Izraela pokazao u dobrom svetlu u Torinu.

Otpor gostiju slomio je Rabio u 35. minutu, a onda je Vlahović iskoristio kontranapad u 50. minutu i duplirao prednost domaćina.

David je u 75. minutu uneo neizvesnost u meč, ali je Rabio otklonio sve nedoumice oko pobednika sedam minuta pre isteka regularnog dela meča. Vlahović je igrao do 73. minuta, dok je Filip Kostić napustio teren sedam minuta ranije.

Benfika i PSŽ su podelili bodove u jednom od derbija večeri (1:1). Mesi je doveo Parižane u vođstvo u 22. minutu, a konača  rezultat je postavio autogolom Pereira u 41. minutu.

Čelsi je bio ubedljiv u E grupi protiv desetkovanog Milana 3:0. Prvak Italije doputovao je u London bez osmorice prvotimaca, što je iskoristio tim sa “Stamford bridža”. Čelsi je slavio golovima Fofane (24. minut), Obamejanga (56) i Džejmsa (62) i zakomplikovao situaciju na tabeli posle prvog kruga.

OVAKO JE TREBALO DA RADI ZVEZDA: Vlahović pokazao kako protiv Makabija (VIDEO)

Drugi engleski predstavnik u mečvima odigranim u sredu, Mančester siti, bio je još efikasniji, ali je imao i lakšeg rivala. “Građani” su ispratili Kopenhagen sa pet golova u mreži (5:0), a u strelce su se upisali Haland (dva puta), Kočolova (autoglol), Marez iz penala i Alvarez.

Borusija iz Dortmunda je trijumfovala u Sevilji sa 4:1, a već do poluvremena gosti su završili posao pogocima Gerera (6), Belingema (41) i Adejemija (43).

El-Nesri je postigao jedini pogodak za Sevilju, dok je konačan rezultat postavio Brant u 75. minutu.

Fudbaleri Salcburga savladali su Dinamo iz Zagreba sa 1:0 (0:0). Šampion Austrije zabeležio je prvu pobedu u ovogodišnjem ciklusu elitnog klupskog takmičenja golom Okafora iz penala u 71. minutu. Domaćin je na ovaj način krunisao bolju partiju tokom većeg dela meča, a još jednu odličnu partiju na glavnoj pozornici je pružio srpski štoper iz Salcburga Strahinja Pavlović.

Istina, mladi defanzivac je napravio grešku u 87. minutu koju Drmić nije iskoristio, ali je u ostalom delu meča bio na visokom nivou. Dinamo je u nadoknadi vremena stigao do pogotka, koji je poništen zbog ofsajda.

Lajpcig je bio bolji od Seltika sa 3:1 (1:0) u F grupi i upisa prve bodove u elitnom klupskom takmičenju Starog kontinenta. Nemački tim je stigao do vođstva golom Nkunkua u 27. minutu, ali je na startu drugog dela Žota anulirao vođstvo Lajpciga.

Domaćin se ipak konsolidovao i zahvaljujući dvostrukom strelcu Andreu Silvi slomio goste golovima u 64. i 77. minutu.