LIGA ŠAMPIONA: Ajaks bez problema, Tadić asistirao, NULA u Kijevu

28.09.2021. 20:37
FK Ajaks
FK Ajaks / Izvor: Reuters
Nastavljena je Liga šampiona.

Odigrana su prva dva meča današnjeg programa Lige šampiona. Ajaks je bio bolji od Bešiktaša 2:0. Inter i Šahtjor su igrali 0:0.

JOVIĆ NA OSTRVU: Višestruki šampion Engleske hoće Srbina

HENDIKEP ZA ČELSI: Bez KLJUČNOG igrača na Juventus

PUKLA KASA: Vlahović POTPISAO! Srbin nastavlja karijeru u OVOM klubu!

Ajaks je na svom terenu bez mnogo problema savladao desetkovani Bešiktaš. Poveli su Kopljanici u 17. minutu, posle solo prodora Tadić je asistirao Berguisa koji je pogodio donji desni gao gola gostiju. Domaći su uvećali prednost u 43. minutu preko Alera. U drugom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, niti promene rezultata.

Šahtjor i Inter su odigrali jedno sjajno prvo poluvreme. Ređale su se šanse na obe strane, ali se čini da je najbolju imao napadač Neroazura Edin Džeko.  Posle kornera je dočekao loptu na drugoj stativi i ostalo mu je samo da pogodi nebranjeni deo mreže sa nekih pet metara, ali je bosanski reprezentativac prebacio ceo gol. Još nekoliko šansi je imao Inter, ali je na kraju prvog dela igre ostalo 0:0.

U drugom poluvremenu je malo opao ritam i nije bilo toliko prilika, i kao i prošle sezone u njihova dva meča i ovog puta je meč završen bez golova.