TURCI I NEMCI NAPRAVILI ŠOU: U Istanbulu se SEDMICOM nastavila saga grupe H, dok je Krasnodar rešio Ren (VIDEO)

02.12.2020. 21:12
Gol
Gol / Izvor: Foto: Sporttube printscreen
Neverovatna utakmica Bašakšehira i Lajpciga.

Sjajan meč smo gledali u Turskoj, Bašakšehir i Lajpcig su na pravi način otvorili dan u Ligi šampiona, a Nemci su slavili pogotkom u nadoknadi vremena. Na kraju rezultat 4:3 za ekipu Lajpciga.

VEČE IZVRSNOG FUDBALA: Uzbudljivi dueli Lige šampiona i BONUS IZNENAĐENJE

ŠTA ĆE REČI NAVIJAČI: Određene sudije za mečeve Crvene zvezde i Partizana

BIO JE NAJVEĆI KONKURENT ALEKSANDRA KOLAROVA: Čuveni fudbaler povukao NEOČEKIVAN POTEZ u karijeri

Gosti su stekli dva gola prednosti, strelci su bili Poulsen i Mukiele u 26. i 43. minutu i delovalo je da je sve gotovo pre odlaska na odmor. Onda je u pravom trenutku Kahveči pogodio za 1:2, u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Lajpcig je nastavio da dominira u drugom poluvremenu, Dani Olmo je u 66. minutu postigao sjajan pogodak za 1:3, ali se domaći i dalje nisu predavali. Ponovo je Kahveči strelac, asistent je Demba Ba u 72. minutu za uzbudljiv finiš.

Pet minuta pre kraja, nestvarni Irfan Kahveči je postigao i treći pogodak i to kakav - iz slobodnjaka je pogodio od prečke za 3:3. Činilo se da će doći do podele bodova, ali je onda Sorlot iskoristio to što su ga rivali loše čuvali i sa nekih 18 metara pogodio za novi preokret - 3:4.

Čeka se ishod meča Mančester junajteda i PSŽ-a, a trenutno Englezi i Lajpcig imaju po devet bodova, francuski predstavnik šest, dok je Bašakšehir ostao na tri i nema više izgleda za pozicije koje ga ostavljaju u Evropi.

U drugom meču od 19 časova, fudbaleri Krasnodara su slavili protiv Rena u borbi za treće mesto E grupe. Jedini pogodak je postigao Berg u 71. minutu.

Krasnodar sada ima četiri, Ren jedan poen i sva je prilika da će Rusi u Ligu Evrope na proleće.