25°C
20.05.2024.
117.1131
107.611

LIGA ŠAMPIONA: Real PREOKRENUO u poslednjih pet minuta, Lester SILAN, het-trik Aguera (VIDEO+FOTO)

14.09.2016. 22:39
Bejl
Bejl / Izvor: Reuters

Golgeteri bili veoma raspoloženi.

Prvak Evrope Real se golovima u finišu meča, Kristijana Ronalda iz slobodnog udarca i Alvara Morate, spasio poraza kod kuće od Sportinga, debitant u Ligi šampiona Lester deklasirao je kao gost Briž, dok su Mančester siti, Borusija iz Dortmunda i Lion ostvarili očekivane pobede.

NIKAD ŠUTNUO LOPTU! Ko je novi predsednik UEFA Aleksandar Čeferin?

Sporting je bio blizu velikog iznenađenje i pobedeusred Madrida. "Lavovi" su se hrabro suprotstavili prvaku Evrope i zasluženo poveli preko Bruna Cesara u 48. minutu.

Dugo su gosti iz Portugalije odolevali u Madridu, ali su na kraju ipak morali da se zadovolje bodom. Kristijano Ronaldo je postigao gol iz slobodnog udarca sa nešto više od 20 metara, a zatim je rukama uputio izvinjenje navijačima kluba u kojem je ponikao. Delovalo je da će ostati 1:1, ali tako nije mislio rezervista Reala Alvaro Morata koji je u četvrtom minutu nadoknade doneo pobedu Madriđanima. Reprezentativac Srbije Lazar Marković ušao je u igru u 70. minutu i odigrao je odlično.

POSLE POBEDE: Čeferinova prva izjava daje nadu u evropski fudbal (FOTO GALERIJA)

Mančester siti je lakše nego što se očekivalo pobedio Borusiju iz Menhengladbaha. Tri od četiri gola postigao je Serhio Aguero, a prvi na asistenciju Aleksandra Kolarova pogledajte OVDE. Aguero je ponovo odigrao odlično, postigao je već devet golova u pet odigranih utakmica ove sezone u oba takmičenja, a uz to je promašio i dva penala.

SVE ZBOG DERBIJA: Čelnici Zvezde se OGLASILI i poslali OVU poruku (FOTO)

Borusija iz Dortmunda je kao gost ponizila Legiju, povratnika u elitu posle 20 godina. U nemačkom klubu istakli su se strelac i asistent Rafael Gereiro, kao i Gonzalo Kastro, dvostruki asistent. Miroslav Radović je zaigrao za Legiju od 76. minuta. Lion je očekivano lako deklasirao zagrebački Dinamo, a istakao se Maksvel Korne, strelac i asistent. U Leverkuzenu je domaćin vodio 2:0 i imao posle toga još dva zicera, ali ih nije iskoristio, pa je usledila kazna. "Armejci" su za samo dva minuta u finišu poluvremena stigli do 2:2. Zoran Tošić je ostao na klupi  "armejaca". Porto nije pobedio Kopenhagen na čijoj je klupi ceo meč ostao Andrija Pavlović. Kopenhagen je poslednjih 25 minuta igrao sa igračem manje posle isključenja Greguša. Juventus je loše započeo sezonu u Ligi šampiona, remijem bez golova kod kuće protiv Sevilje.

Debitant u eliti Lester je lakše nego što se očekivalo kao gost pobedio Briž, uz dva gola iz prekida Rijada Mahreza. Alžirac je bio precizan prvo iz slobodnog udarca sa 20 metara, a zatim i iz penala.

The fairytale continues... #leicester #lcfc #leicestercity #championsleaguedraw #ucl