ČELSI BEZ ŠANSI U LONDONU: Rodrigo sa dva gola odveo Real u polufinale

18.04.2023. 22:54
FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Reuters

Sve je rešeno u drugom poluvremenu.

Fudbaleri Real Madrida savladali su Čelsi u Londonu sa 2:0 (0:0) u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona i posle pobede u prvom meču, sa ukupnim rezultatom 4:0 obezbedili su plasman u polufinale elitnog takmičenja. Kraljevski klub će u polufinalu igrati sa pobednikom dvomeča između Mančester Sitija i Bajerna iz Minhena, a engleski klub ima prednost od 3:0 iz prbve utakmice.

NEMA NOVOG UGOVORA: Rojs napušta Borusiju Dortmund na kraju sezone

SITI OZBILJNO ZAGRIZAO: Građani žele Alfonsa Dejvisa

NESTVARNA PRIČA NAJBOLJEG STRELCA U ISTORIJI MUNDIJALA: Pozvao saigrača na roštilj, a onda mu rekli da ga žena vara sa njim

Čelsi je bio taj koji je prvi zapretio u Londonu. Igrao se 10. minut kada je Ngolo Kante iz veoma dobre pozicije potpuno neometan šutirao pored gola, a Čelsi je imao inicijativu u prvih dvadesetak minuta, ali bez konkretnijih prilika. Gosti iz Madrida zapretili su prvi put u 20. minutu kada je Rodirgo pogodio stativu. Do kraja poluvremena praktično nije ni bilo uzbuđenja sve do prvog minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Kukurelja bio u sjajnoj poziciji u petercu, ali je njegov udarac zaustavio Kurtoa i na veliki odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Ni na početku drugog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja u Londonu. Real je bio bliži prolasku zbog pobede u prvom meču, da bi u 58. minutu praktično potvrdio prolazak u plasman u polufinale posle gola Rodriga koji je povukao kontru, poslao loptu Vinisijusu, a ovaj mu je vratio pa Rodrigo nije imao težak posao da pogodi nebranjenu mrežu Čelsija. Sedam minuta kasnije Kepa je sprečio da Real povede sa 2:0 pošto je zaustavio udarac Benzeme. Kontrolisali su Madriđani meč u Londonu iako je Lampard krenuo u ofanzivu, a u 80. minutu je sve dileme oko pobednika ovog dvomeča rešio svojim drugim golom Rodrigo na asistenciju Valverdea.

Pogledajte kako izgleda Maria Kortizia, supruga Pietrosa Sotiroua prvotimca Ludogoreca