LIGA ŠAMPIONA: Čudo u Rimu! Roma izbacila Barselonu! (VIDEO+FOTO)

10.04.2018. 22:34
Aleksandar Kolarov
Aleksandar Kolarov / Izvor: Reuters

Pep Gvardiola isključen.

Kakva drama u Rimu! Roma je nadoknadila 1:4 iz prvog meča i pobedom 3:0 eliminisala Barselonu i plasirala se u prvo polufinale Lige šampiona otkad se takmičenje igra pod tim imenom. Liverpul je na krilima sudijskih grešaka uspeo da izbaci Mančester siti i plasira se u polufinale prvi put od 2007. godine. klub sa Enfilda je u prvom meču postigao gol posle očiglednog ofsajda, a večeras je Sitiju poništen čist gol, pa Crvenima sa dva gola "fore" nije bilo teško da eliminišu favorizovane Građane.

ČELSI SE VRAĆA DVE DECENIJE UNAZAD?! Abramovič izgubio POLA MILIJARDE, rasprodaje tim na leto (FOTO)

ČUDO! Pogledajte šta je ceo Pionir SKANDIRAO posle pobede Zvezde (VIDEO)

Roma je čudo najavila već u 6. minutu. Kapiten Danijele de Rosi je bio asistent, a Edin Džeko strelac. Isti tandem je kreirao i drugi gol, u Džeko je izborio penal, a De Rosi je bio precizan sa bele tačke. Roma je dobila krila posle drugog gola, napadala je silovito nošena hukom sa tribina Olimpika. Visio je gol u vazduhu, a u 82. minutu je konačno i pao! Kostas Manolas je posle kornera rezervista Undera matirao Andrea ter Štegena treći put na utakmici.

Barselona se tek posle trećeg primljenog gola probudila, a u 86. minutu Leo Mesi je imao šansu da pošalje Barselonu u polufinale, ali je loše šutirao sa pet metara. Do kraja je samo rezervista Osman Dembele imao šansu za gol, ali je prebacio prazan gol sa oko 30 metara.

NAVIJAČI ODUŠEVLJENI! Ljubimac Grobara se pohvalio da čita knjigu – NA NAŠEM jeziku (FOTO)

Mančester siti je otvorio meč protiv Liverpula na najbolji mogući način, Rahim Sterling je već u drugom minutu asistirao, a Gabrijel Žesus načeo goste. Imali su Građani fantastičnu šansu u 41. minutu da povedu 2:0, ali je Bernardo Silva pogodio stativu sa ivice šesnaesterca. Zatim sledi detalj koji je prelomio dvomeč. U finišu poluvremena Liroj Sane je postigao potpuno regularan gol za Mančester siti, ali je pomoćni sudija iz neobjašnjivog razloga podigao zastavicu, a glavni arbitar uvažio njegovu signalizaciju. Loptu je Saneu dodao Džejms Milner, kapiten Liverpula, pa je jasno da o ofsajdu nije moglo biti ni reči. Da je regularan gol priznat, jasno je da bi Liverpul bio u nokdaunu, a sudija Antonio Mateu Lahoz je svoju skandaloznu odluku dodatno pogoršao isključivanjem Pepa Gvardiola u poluvremenu.

FIFA planira veliku promenu, a ako se to desi, više NIŠTA neće biti isto

Poklon od sudija iz Španije iskoristio je na najbolji mogući način Mohamed Salah, golom u 56. minutu, posle kontranapada je natrčao na odbijenu loptu i šmekerski, lobom, matirao Edersona. Posle tog gola igrači Sitija su pali na psihološkom planu, pa je Roberto Firmino na asistenciju Salaha u 76. minutu postigao gol za konačnih 1:2. Brazilac je tako postao klupski rekorder Liverpula po broju golova u Ligi šampiona u jednoj sezoni.

VUČIĆ: Navijač Partizana Dodik i ja smo tugovali zbog poraza Zvezde!

MANČESTER SITI - LIVERPUL 1:2

STRELCI: Gabrijel Žesus u 2. za Mančester siti, a Salah u 56. i Firmino u 76. minutu za Liverpul. STADION: Etihad u Mančesteru. GLEDALACA: 50.000. SUDIJA: Antonio Mateu Lahoz (Španija).

MANČESTER SITI: Ederson, Voker, Otamendi, Laport, Fernandinjo, Bernardo Silva (od 74. Gindogan), De Brujne, David Silva (od 66. Aguero), Sterling, Sane, Žezus.

LIVERPUL: Karijus, Arnold (od 81. Klajn), Lovren, Van Dajk, Robertson, Milner, Vajnaldum, Okslejd-Čemberlejn, Salah (od 89. Ings), Firmino, Mane.

SVE JE JASNO: Alimpijević govorio o Laziću i Antiću (FOTO)

ROMA - BARSELONA 3:0

STRELCI: Džeko u 6. i De Rosi u 58. iz penala, i Manolas u 83. minutu iz penala. STADION: Olimpiko u Rimu. GLEDALACA: 60.000. SUDIJA: Kleman Turpan (Francuska).

ROMA: Alison, Žesus, Facio, Manolas, Kolarov, Strotman, De Rosi, Najngolan (od 77. El Šaravi), Florenci, Šik (od 73. Under), Džeko.

BARSELONA: Ter Štegen, Semedo (od 85. Dembele), Pike, Umtiti, Alba, Roberto, Rakitić, Buskets (od 85. Alkaser), Inijesta (od 81. Andre Gomeš), Mesi, Suarez.

FINALE EVROKUPA: Lokomotiva Saše Obradovića poražena kod kuće (VIDEO+FOTO)