18°C
28.05.2024.
117.1199
107.9446

LIGA ŠAMPIONA: I sa porazom Real ide u finale, Kraljevi napadaju 12. titulu (FOTO)

10.05.2017. 22:40
Fudbaleri Real Madrida
Fudbaleri Real Madrida / Izvor: MN Press

Finale će biti odigrano u Kardifu, 3. juna.

Fudbaleri Juventusa i Real Madrida boriće se za titulu prvaka Evrope, 3. juna u Kardifu. Bjankoneri su već eliminisali Monako (više pročitajte OVDE), a u revanšu polufinala Kraljevski klub je izbacio Atletiko. U prvom meču bilo je 3:0 za ekipu Zinedina Zidana, a u večerašnjem revanšu 2:1 za Atletiko. Golove za Atletiko dali su Saul Nigez i Antoan Grizman, a za Real Isko. Dakle, uprkos porazu u revanšu, Real je sa ukupnih 4:2 prošao dalje. U Velsu, Real će pokušati da osvoji 12. titulu prvaka Evrope, a Juventus treću.

LUDILO: Jorgandžije su na SPEKTAKULARAN način ispred stadiona dočekali igrače Atletika (VIDEO)

TRANSFER LETA U ENGLESKOJ: Veliki as Premijer lige stiže u Arsenal ili Totenhem! (FOTO)

Već u 16. minutu ekipa Dijega Simeonea vodila je sa 2:0. Malo ko se tome nadao, ali je u 12. minutu strelac bio Saul, a četiri minuta kasnije Antoan Grizman. Prvo je Saul iskoristio centaršut Kokea, da bi ubrzo Varanov start nad Fernandu Toresu, Turčin Cunejt Čakir okarakterisao kao onaj dovoljan za najstrožu kaznu. Grizman je bio siguran. U zavšrnici prvog poluvremena, Karim Benzema nije dao gol, ali je zaslužan za pogodak Iska. Izbacio je trojicu čuvara (više pročitajte OVDE), a zatim omogućio saigraču da se upiše u strelce, odnosno loptu da ubaci u mrežu. Istakao se tada golman Oblak. Na odmor se otišlo sa prednošću Los Blankosa od 2:1.

Isko
Isko / Izvor: Reuters

U 56. minutu, Simeone je napravio dvostruku izmenu. Umesto Himeneza i Tores, šansu su dobili Tomas i Kevin Gameiro. U 66. minutu, mogao je Atletiko do novog vođstva, ali je Kejlor Navas odlično intervenisao. Pokušao je Gameiro, ali kao što je rečeno golman Reala je odbranio. Nekoliko minuta kasnije, lopta je završila u mreži Atletika, ali je gol Luke Modrića poništen. Sudija je procenio da se Ronaldo na petercu aktivirao iz ofsajda i došao u kontakt sa loptom. U 74. minutu, pokušao je Benzema, ali je sa nekoliko metara, glavom, bio neprecizan. Francuz je već u sledećem napadu ponovo napravio slalom kroz odbranu Atletika, ali je u poslednjem trenutku pao. Penala nije bilo.

U 76. minutu, Zidan je napravio dvostruku izmenu. Ušli su Vaskez i Asenso, a izašli Kazemiro i Benzema. Poslednje minute na stadionu u Madridu, obeležila je jaka kiša, a Grizmanov šut u drugom minutu nadoknade odbranio je Navas.

I za kraj, još jedan podatak, stadion "Visente Kalderon" otišao je u istoriju, kada je reč o evropskim takmičenjima, pošto je Atletiko odigrao poslednju takmičarsku utakmicu.

POZVALI NA BOJKOT: Navijači Bajerna NEĆE putovati u Lajpcig (FOTO)

ATLETIKO MADRID - REAL MADRID 2:1 (2:1)

STRELCI: Saul 12, Grizman 16. p - Isko 42.

SUDIJA: Čakir (Turska)

ATLETIKO: Oblak, Himenez (od 56. Tomas), Savić, Godin, Filipe Luis, Koke (od 76. Korea), Gabi, Saul, Karasko, Tores (od 56. Gameiro), Grizman.

REAL: Navas, Danilo, Ramos, Varan, Marselo, Kros, Kazemiro (od 76. Vaskez), Modrić, Isko (od 87. Morata), Ronaldo, Benzema (od 76. Asenso).

KATAI OTPUTOVAO SA SUPRUGOM U BORDO: Uživaju u veličanstvenom pogledu (VIDEO)