13°C
16.05.2024.
117.1216
108.2155

LIGA ŠAMPIONA: Mbape srušio Staru Damu, Zvezdin dželat Makabi za pet minuta pao u Lisabonu (VIDEO)

06.09.2022. 23:05
Kilijan Mbape
Kilijan Mbape / Izvor: Reuters

Pregršt uzbuđenja.

Nova sezona u Ligi šampiona počela je velikim iznaneđenjem u Zagrebu gde je Dinamo srušio Čelsi i rutinskom pobedom Borusije Dortmund protiv Kopenhagena o čemu više možete da pročitate OVDE.

LIGA ŠAMPIONA POČELA SPEKTAKULARNIM GOLOM: Oršić uništio štopera Čelsija od 80 miliona evra (VIDEO)

MOJA NAJTEŽA ODLUKA: Posle otkaza Mihi, oglasio se predsednik Bolonje

I ŠTA VOZI BATISTUTA? Gabrijel došao u Beograd i otkrio da li ima Juga

U večernjem terminu odigrano je još šest utakmica, a u centru paženje bio je duel na Parku Prinčeva gde je PSŽ ugostio Juventus.

Parižani su poveli sa 2:0 već posle 22. minuta igre, a dvostruki strelac bio Kilijan Mbape. Kod prvog gola asistirao mu je Nejmar, a kod drugog Hakimi. Nadu Staroj Dami vratio je Veston Mekken u 53. minutu na dodavanje Filipa Kostića. Dušan Vlahović je bio takođe starter, ali se nije upisao u strelce.

GRUPA „H“

BENFIKA-MAKABI HAIFA  2:0 (Rafa Silva 50, Grimaldo 54)

PSŽ-JUVENTUS 2:1 (Mbape 5,22 - Mekken 53)

GRUPA „G“

SEVILJA – MANČESTER SITI 0:4 (Haland 20, 67, Foden 58, Dijas 90+2)

DORTMUND – KOPENHAGEN 3:0 (Rojs 35, Gereiro 42, Belingem 83))

GRUPA „F“

SELTIK – REAL MADRID 0:3 (Vinicijus 56, Modrić 60, Azar 77)

LAJPCIG – ŠAHTJOR 1:4 (Simaka 57 - Šved 16,58, Mudrik 76, Traore 85)

GRUPA „E“

SALCBURG -MILAN 1:1 (Okafor 28 - Salemakers 40)

DINAMO ZAGREB – ČELSI 1:0 (Oršić 13)

Zvezdin dželat Makabi iz Haife gostovao je u Lisabonu. Šampion Izraela odoloveo je u prvom delu igre, ali je Benfika sve rešila na početku drugog poluvremena kad su golove postigli Rafa Silva u 50. i Grimaldo u 54. minutu.

Šampion Evrope Real Madrid je na sličan način došao do trijumfa u Glazgovu. Seltik je odolevao do 56. minuta kad je Vinicijus doneo prednost Madriđanima, da bi četiri minuta kasnije pogodio Luka Modić. U 77. minutu na semfaoru se pojvailo i ime Edena Azara.

Iznenađenje večeri priredio Šahtjor. Ukrajinci su deklasirali Lajpcig na njihovom terenu - 1:4, Blistao je dvostruki strelac Marijan Šved.

Mančester Siti je rutinski golovima Fidena i Dijasa, kao i  dvostrukog strelca  Erlinga Haland slavio u Sevilji, dok su Slacburg i Milan u Mocartovom gradu podelili bodove (1:1)