LIGA ŠAMPIONA: Preokret, umalo senzacija, omladinci Crvene zvezde napravili čudo u Holandiji

25.10.2022. 20:22
Omladinci FK Crvena zvezda
Omladinci FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda
Revanš za sedam dana u Beogradu.

Omladinci Crvene zvezde napravili su veliki korak ka plasmanu u 1/16 finala Lige šampiona. Izabranici trenera Zorana Rendulića u prvom meču odigrali su nerešeno protiv AZ Alkmara 2:2 (2:0).

VLADAN MILOJEVIĆ OTKRIO: Morao sam da se IZVINIM jednom igraču Zvezde (VIDEO)

SADA SLEDI KAZNA: Bivši igrač Zvezde obukao dres nesuđenog pojačanja crveno-belih

A ŠTA KAŽETE NA OVO: Aleksandar Mitrović u Mančester junajtedu umesto Ronalda

Crveno-beli su odigrali veoma loše prvo poluvreme, ali su zato u nastavku bukvalno birljirali i mogli čak da dođu do senzacionalnog preokreta i trijumfa.

Holanađani su od samo starta krenuli i silovoti i kidisali na gol golmana Miladinovića. Beograđani su kapiturlirali već u devet minutu a strelac je bio Ernest Poku. AZ Alkmar je dva gola prednosti imao u 28. minuitu kad se u strelce upisao Džajden Adaji.

Crveno-bele nade u prvih 45 minuta nisu uputile udarac prema golu rivala, ali su zato u nastavku krenule na sve ili ništa. Već u 48. minutu prvotimac Jovan Mijatović smanjuje rezultat na asistenciju Luke Stojsavljevića. Nisu se time zadovoljili gosti, već su nastavili da atakuju što im je omogućilo da dođu do izjednačenja. Bila je to sjajna akcija, asistirao je Mijatović, a mrežu AZ Alkmara zatresao je Luka Bošković.

Druga utakmica se igra 1. novembra u Beogradu. Pobednik ovog dvomeča će se sastati u 1/16 finala sa jednom od drugoplasiranih ekipa iz grupne faze Lige šampiona za omladince.