LIGA ŠAMPIONA ZA OMLADINCE: Liverpul NE PRAŠTA! Zvezda NADIGRALA Redse, ali BODOVI idu na ostrvo! (FOTO)

06.11.2018. 15:50
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Izabranici Bratislava Živkovića imaju za čime da žale u meču četvrtog kola.

Omladinci Crvene zvezde izgubili su od Liverpula (0:2) u meču četvrtog kola Lige šampiona. Izabranici Bratilsava Živkovića bili su bolji rival u prvom poluvremenu, kao i u Engleskoj imali povoljan rezultat do samog finiša, ali su Redsi strpljivo čekali svoje prilike i na pravi način ih realizovali, za novi trijumf nad crveno-belima.

PONOS, ČAST I MASKIRANI DELIJA: Pašćete u nesvest kad vidite Benove kopačke za meč sa Liverpulom (FOTO)

SPISAK KRSTAJIĆA SVE IZNENADIO: Evo koji igrač se vraća u reprezentaciju. Nije Luka, nije Matija (FOTO)

Crvena zvezda
Crvena zvezda / Izvor: MN Press

ROĐACI, OVO VAM JE MARAKANA: Evo kako su na TV Liverpul predstavili stadion Crvene zvezde (VIDEO)

Do odmora su crveno-beli stvorili konkretnije prilike. Najbolju nije iskoristio Jagoš Kupusović u 31. mintu, kada je posle asistencije kapitena Dejana Joveljića pogodio prečku.

Samo pet minuta ranije, Jočić je mogao da se proslavi, njegov šut u 26. prohujao je pored stative golmana Jaroša. Čuvar mreže Liverpula bio je na visini zadatka i posle udarca Joveljića, dok je Zvezdin golman Gordić zablistao prilikom šuta Kamača.

I u nastavku Zvezda je nastavila sa napadima, pa je već u 55. minutu Joveljić imao stopostotnu šansu, međutim, Jaroš ga je pročitao i ostao nesavladan. Pažnju je zavredela i prilika Terzića osam minuta kasnije, kada je iskosa u šesnaestercu pogodio čuvara mreže Redsa.

Uspeo je Dejan Joveljić u 66. minutu da savlada Jaroša, čule su se ovacije sa tribina, ali i pištaljka sudije Jagera koji je poništio pogodak napadača crveno-belih zbog ofsajda.

Kazna za sve promašaje, stigla je Živkovićev tim 180 sekundi kasnije. Rafael Džons je iskoristio neopreznost odbrane Zvezdinih omladinaca. Akciju je započeo Adekanje i uposlio Kamača koji je šutirao, Gordić kratko intervenisao, a na odbitak natrčao Kurtis Džons i doneo vođstvo Liverpulu - 0:1.

Odmah posle gola i Adekanje se našao u kolosalnoj šansi, Gordić je uspeo da odbrani "zicer" i ostavi Zvezdi nadu da može do povoljnog rezultata.

Sve je palo u vodu već u narednom napadu. Goropadni Englezi stezali su obruč oko Gordićevog gola, da bi u 76. minutu Luis pogodio same rašlje gola crveno-belih iz slobodnog udarca i rešio pitanje pobednika - 0:2.

Veliki broj nekadašnjih Zvezdinih asova posmatrao je duel na stadionu Čukaričkog, pa su na tribinama Živkovićev tim bodrili: Vladimir Petrović Pižon, Cvjetin Blagojević, Slobodan Marović, Milivoje Vitakić, Dejan Ilić...

CRVENA ZVEZDA - LIVERPUL 0:2

STADION: Čukaričkog.

GLEDALACA: 3.000

STRELCI: Džons 69. Luis 74.

SUDIJA: Kristofer Jager (Austrija)

ŽUTI KARTONI: Jovičić, Stojanović (Crvena zvezda), Klejton, Džons (Liverpul).

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Gordić – Kukolj, Milikić, Jovičić, Stajić – Stojanović (62. Stojančić), Adžibaba (90. Ajdinović) – Kupusović (62. Velikić), Jočić (82. Burmaz), Terzić (90. Dedijer) – Joveljić. Klupa: Krstović, Ivanović, Stojančić, Ajdinović, Dedijer, Velikić, Burmaz.

LIVERPUL (3-4-3): Jaroš – R. Vilijams, Kojl, Klejton – N. Vilijams, Džons, Kajn (79. Boner), Luis – Kamačo (84. Larući), Adekanje (84. Houver), Dankan (80. Glacel). Klupa: Keli, Glacel, Boner, Houever, Klarkson, Larući, Longstaf.

U prvom meču "C" grupe, Pari sen Žermen je pregazi Napoli u Italiji rezultatom 5:2.

Tabela: Liverpul 10, PSŽ 7, Napoli 3, Crvena zvezda 1.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitati OVDE.