RUTINA: Srbija SLAVILA u Kaunasu i vratila se na drugo mesto

10.09.2023. 19:39
Sergej Milinković Savić, Filip Mladenović, Aleksandar Mitrović
Sergej Milinković Savić, Filip Mladenović, Aleksandar Mitrović / Izvor: MN Press

Kvalifikacije za prvenstvo Evrope.

Fudbalska reprezentacija Srbije je u Kaunasu slavila protiv Litvanije sa 3:1 u meču petog kola kvalifikacija za EVRO 2024. godine. Ovaj meč je bio vrlo važan, jer je došao u nezgodnom trenutku za izabranike Dragana Stojkovića samo tri dana posle poraza od 2:1 u Beogradu protiv Mađarske. Osvajanjem ova tri boda smo se vratilina poziciji dva koja nas posle skoro četvr veka vodi na kontinetalni šampion.

Nemačka OTPUSTILA selektora

KRSTAJIĆ PECNUO ORLOVE: Srbija najjači tim, ali neorganizovan, da smo izdržali do kraja mirisale bi ruže

BOGDANOVIĆ PONOVO ZAPALIO SRBIJU KOMENTARIMA: Kako mogu da trče pored onih silnih miliona na računima?

Utakmica je krenula vrlo sporo i nekako uspavljujuće, ali tada je proradio tandem Filip Mladenović - Aleksandar Mitrović. Novi centarfor Al Hilala je postigao prvo gol u 21, a zatim u 32 na asistenciju krilnog igrača Panatinaikosa.

Onda je i Dušan Tadić uposlio Mitrovića za 3:0, ali nismo uspeli to da održimo do poluvremena.

Litvanci su na ulasku u zaustavno vreme iskoristili kiks naše odbrane i smanjili na 3:1.

KVALIFIKACIJE ZA EVRO 2024.

LITVANIJA - SRBIJA 1:3 (1:3)

STRELAC: Paulauskas 45. - Mitrović 21, 32, 43.

SUDIJA: Saša Stegman (Nemačka)

STADION: Darious i Girenas - Kaunas

LITVANIJA: Gertmonas, Lasickas, Lekiatas, Girdvainis (od 46. Kazukolovas), Beneta (od 71. Sirvis), Verbickas (od 46. Novikovas), Gineitis, Slivka, Golubickas (od 46. Remeikis), Černih, Paulauskas (od 78. Jankauskas).

SRBIJA: V. Milinković Savić, Babić, Milenković, Veljković, Živković (od 71. S. Mitrović), Gudelj, Ilić, Mladenović (od 85. Radonjić), Tadić (od 85. Samardžić), S. Milinković Savić (od 88. Račić), A. Mitrović (od 71. Vlahović).

Nije loše igrala Srbija u drugom poluvremenu, ali nije došlo do promene rezultata. Jasno je da ovo takmičarski bio daleko bolji tim od onog koji je igrao protiv Mađara. Ipak, i Litvanija je daleko slabija, ali pre svega leva strana srspkog tima je funkcionisala mnogo bolje, a i vezni red je igrao za razliku od duela sa našim severnim susedima kada se nisu videli na terenu.

Nakon odličnog starta kvalifikacija i dve početne pobede nad Litvancima u Beogradu (2:0) i Crnom Gorom u Podgorici (2:0), u junu je usledio zabrinjavajući remi sa Bugarskom (1:1), a onda i poraz od Mađara i to usred Beograda.

Do kraja kvalifikacija Srbija će gostovati Mađarskoj 14.10, a potom će dočekati Crnu Goru u potencijalnoj utakmici odluke, 17. oktobra. Na stadionu u Leskovcu 19. novembra, Srbija će igrati protiv Bugarske u poslednjem kolu.

Uživo tok meča možete pratiti ovde

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Igraće se još četiri minuta
88. minut
Ušao je Uroš Račić umesto Sergeja Milinkovića Savića.
85. minut
Nova dvostruka iznema Stojkovića. Izašli su Dušana Savić i Filip Mladenović, a ušli su Lazar Samardžić i Nemanja Radonjić.
81. minut
Ponovo prilika za Sergeja, ali vidljivo je da nije baš preterano zainteresovan za fudbal danas.
78. minut
Kontra Litvanaca, ali Jankauskas je pucao pravo u srpskog golmana.
71. minut
Iz igre izlaze Andrija Živković i Aleksandar Mitrović, a na terenu su Stefan Mitrović i Dušan Vlahović.
67. minut
Predivna akcija Segeja Milinkovića i Ivana Ilića i neverovatno šta je promašio igrač Torina.
55. minut
Nova šansa za Srbiju. SMS glavom puca, ali malo iznad gola.
48. minut
Bile su dve šanse za Srbiju u jednom napadu. Prvo je Gudelj pucao sa nekih 15 metara, ali je golman odbranio. Zatim je Mladenović lepo centrirao, ali je posle udarca glavom Sergeja to bio samo korner za Srbiju.
46. minut
Počeo je drugi deo

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Igraće se još tri minuta
45. minut
1:3! Litvanci samnjuju rezultat. Paulaskus je iskorisio kiks naše odbrane.
43. minut
0:3!!! Novi gol Aleksandra Mitrovića. Ovoga put asistent je bio Dušan Tadić.
38. minut
Srbija kontroliše igru. Litvanija nema nikakvui ideju, a sada Živković dobija žuti karton zbog protesta, jer nije dobio faul. Apsolutno nepotrebno..
32. minut
GOOOL!!! Tadić je započeo akciju. Opet akcija Mladenović na glavu Mitroviću i to je 0:2
21. minut
GOOOL! Mitrović glavom pogađa posle novog odličnog centaršuta Mladenovića. Ovo je njegov šesti pogodak protiv Litvanije. Nijednoj drugoj selekciji nije dao toliko golova.
19. minut
Prilika za Litvaniju, ali na vreme je istrčao sa gola Vanja Milinković Savić.
16. minut
Fenomenalna prilika za Srbiju. Mladenović je "pogodio u trepavicu" Veljkovića, ali ovaj je sa nekoliko metara promašio gol.
7. minut
Korner za Srbiju, lopta je posle centaršuta Tadića završila u rukama Gertmonasa.