LIVERPUL JE KLASA ZA INTER: Bajern se izvukao u Austriji

16.02.2022. 22:53
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters

Uzbudljivo veče.

Fudbaleri Liverpula slavili su 2:0 u prvom meču 1/8 finala Lige šampiona protiv Intera na Đuzepe Meaci, dok je Salcburg remizirao sa Bajernom (1:1).

FUDBALSKI STRUČNJACI, DA VAS ČUJEMO! Znate li čemu služi polukrug na šesnaestercu? Odgovor SVE IZNENADIO

"GUBI SE LAŽLJIVO ĐUBRE": Otkriveno o čemu su govorili Mbape i Benzema (VIDEO)

RAT KLANOVA U JUNAJTEDU: Evo ko predvodi ekipu suprotstavljenu Kristijanu Ronaldu

U pravom evropskom klasiku u Milanu prvu priliku na meču je imao Lautaro Martinez u petom minutu, ali je njegov pokušaj završio pored gola.

Salah je uzvratio posle samo tri minuta, posle oklevanja, šut mu je izblokiran. Najbolju šansu u prvom delu je imao Hakan Čalhanoglu. Primio je Turčin loptu u petercu posle centaršuta sa leve strane, dobro je šutirao, ali nije imao sreće, pogodio je samo prečku.

Do kraja prvog dela igre još jednom je zapretio Škrinijar za domaće, ali je bio neprecizan.

U drugih 45. minuta Inter je nastavio sa jako dobrom igrom, Ivan Perišić je dobio loptu na levom boku, centrirao, ali prejako, Martinez je bio "prekratak" i nije uspeo da dođe do svog prvog gola u elitnom takmičenju ove sezone. Redsi u drugom delu gotovo da nisu pripretili golu Handanoviča, sve do 75. minuta. Sjajno je korner izveo Robertson, našao Firmina na prvoj stativi, koji je izvrsno pogodio dalji ugao i doveo svoj tim do prednosti.

Do kraja meča, gosti su još jednom zatresli mrežu Intera. Van Dajk je spustio loptu na 11 metara, dočekao ju je Salah i poslao iza leđa Handanoviča.

U drugom meču večeri, fudbaleri Salcburga odigrali su sjajno protiv jednog od najvećih favorita za osvajanje Srebrne amfore, Bajern. Brilijantan je bio Junior Adamu. Austrijanac je u 12. minutu zamenio povređenog Okafora, da bi devet minuta kasnije sjajno istrčao jednu kontru i unutrašnjim delom stopala prevario Ulriha.

Imali su Bavarci do kraja meča veći posed, pokušavali, a do poravnanja su stigli u samoj završnici utakmice, kada je  Kinglsi Koman pogodio posle asistencije Milera.

Revanš mečevi su na programu osmog marta, u Liverpulu i Minhenu.