19°C
19.05.2024.
117.105
107.8514

POBEDA NAD SITIJEM, PORAZ OD FORESTA: Nema ulaska u formu za Liverpul, izgubili od FENJERAŠA (VIDEO)

22.10.2022. 16:05
Forest
Forest / Izvor: Foto: dubz printscreen

Ne ide izabranicima Jirgena Klopa.

Notingem Forest je savladao Liverpul 1:0 i pokazao da ekipa Jirgena Klopa i pored trijumfa prošle nedelje nad Mančester sitijem daleko od prave forme u Premijer ligi. Gol odluke postigao je Taivo Avondži u 55. minutu.

MILOJEVIĆ: Nemamo komfor i luksuz da nešto isprobavamo

NOVI HAOS U KANADI: Borjanov saigrač pokrenuo pobunu

EUFORIJA MEĐU GROBARIMA: Fenomenalne vesti uoči meča sa Nicom

Prvo poluvreme proteklo je bez prave igre. Domaći su postavili plitku odbranu i čekali šansu iz kontranapada. Jedinu šansu za Liverpul imao je Van Dajk posle jednog centaršuta, ali se nije odlučio da šutne nego da doda loptu Elitou, koji to nije očekivao. Na drugoj strani solidan pokušaj imao je Lingard.

Sve se promenilo u 10. minutu nastavka. Avondži se sjajno snašao u šesnaestercu Liverpula i posle odbijene lopte odličnim udarcem savladao Alisona.

Samo dva minuta kasnije mogao je Liverpul do izjednačenja preko Eliota, ali je i Notungem u 59. minutu propustio veliku priliku da duplira prednost. Šansu nije realizovao Gibs – Vajt. Džonson je sredinom drugog dela bio u sitaciji jedan na jedan sa Alisonom, ali je golman Liverpula bio uspešniji.

U finišu su oba tima imala po jednu priliku. Prvo je Henderson zaustavio udarac Arnold – Aleksandera, a na drugoj strani je neprecizan bio Rajan Jejts. Poslednju šansu da poravna propustio je u četvrtom minutu nadoknade Van Dajk i meč je završeno zasluženom pobedom domaćih.

Drugom pobedom u sezoni Notingem je prepustio začelje Lesteru i sa devet bodova zauzima 19. mesto, dok je Liverpul sedmi sa 16 poena iz 11 kola.