LŠ: Nica eliminisana, Baloteli izviždan, Olimpijakos ponovo u grupnoj fazi (FOTO)

22.08.2017. 22:37
Mario Baloteli
Mario Baloteli / Izvor: Reuters

Ostali mečevi za plasman u elitno takmičenje biće odigrani u sredu.

Poznata su imena još četiri kluba koji će se u nastavku sezone takmičiti u grupnoj fazi Lige šampiona, kao i onih koji će takmičenje nastaviti u Ligi Evrope. Plasman u elitno takmičenje obezbedili su Napoli, Sevilja, Maribor i Olimpijakos. Crveno-beli iz Pireja potvrdili su plasman dalje, pošto su i u prvom meču, kao domaćini pobedili Rijeku. U prvoj utakmici bilo je 2:1, a u revanšu u Hrvatskoj 1:0. Olimpijakos je na ovaj način eliminisao još jednog rivala iz regiona, pošto je ranije izbacio Partizan. Jedini gol za prvaka Grčke dao je Marko Marin u 25. minutu.

LEONARDO SE NIJE PROMENIO: Šta je radio u Partizanu, radi i u Al Ahliju (FOTO)

Barselona TUŽI Nejmara (FOTO)

U Francuskoj, Napoli je pobedio Nicu sa 2:0, a strelci su bili Hoze Kaljehon i Lorenco Insinje. U timu Nice, bili su i Vesli Snajder i Mario Baloteli koji je bio izviždan kada je izlazio iz igre. Imala je i Nica nekoliko izglednih prilika, ali gola nije bilo.

Maribor je pobedio Hapoel Ber Ševu sa 1:0, i zahvaljujući golu u gostima, u Izraelu prošao dalje. U prvom meču bilo je 2:1 za Hapoel. Sevilja je uprkos remiju na "Sančez Pishuanu", od 2:2 prošao dalje. Eliminisan je Basakšehir.

LŠ: Prštalo u Kazahstanu, ali je Seltik prošao (FOTO)

Dakle, u Ligi šampiona igraće Napoli, Sevilja, Maribor i Olimpijakos, a u Ligi Evrope Nica, Basakšehir, Hapoel Ber Ševa i Rijeka.