LIGA KONFERENCIJA SE KLANJA JOVIĆU: Luka doneo ubedljivu pobedu Violi, istakao se i Marko Janković

16.02.2023. 20:53
Luka Jović
Luka Jović / Izvor: Reuters

Srpski centarfor voli ovo takmičanje.

Fudbaleri Fiorentine, Trazonspora i Karabaka trijumfovali su u prvim mečevima šesnaestine finala Lige konferencija, dok su se Bode i Leh zadovoljili remijem.

LIGA EVROPE: Rapsodija Barselone i Junajteda, Pavlović asistent u pobedi Salcburga, NULA Tadićevog Ajaksa (VIDEO)

EGZOTIČNIJE FACE NIJE BILO: A da li ste ikad videli Davidsa BEZ NAOČARA?! Izgleda prosto neverovatno - kao da NIJE ON (FOTO)

UEFA BIRA NOVOG PREDSEDNIKA: Hoće li neko zameniti Čeferina?

Najzanimljivije je bilo u Portugalu gde je domaća Braga dobrano otežala sebi nako poraza protiv Fiorentine rezultatom 4:0.

Luka Jović je postigao prva dva gola, posle njega i Kabral se dva puta upisao. Jović je postao najbolji strelac takmičenja sa ukupno šest pogodaka.

U ostalim susretima Trabzonspor je savladao Bazel u Turskoj minimalnim rezultatom (1:0). Strelac jedinog gola bio je Jens Striger Larsen u 65. minutu meča.

Identičnim rezultatom je slavio i Karabak u Azerbejdžanu protiv Genta. Gol je postigao Leandro Andrade u 78. minutu na asistenciju nekadašnjeg fudbalera Partizana Marka Jankovića.

Bez golova je bilo jedini u Norveškoj gde je Bode Glimt igrao sa Lehom iz Poznanja.