MAĐARE SKUPO KOŠTALI PROMAŠAJI: Storuki Donaruma poslao Italijane na fajnal-for, SPEKTAKL i remi na Vembliju (VIDEO)

26.09.2022. 22:42
Đanluiđi Donaruma
Đanluiđi Donaruma / Izvor: Reuters

Azuri na fajnal-foru.

Fudbaleri Italije treći su učesnici fajnal-fora Lige nacija, tim Roberta Manćinija je u poslednjem kolu slavio u Mađarskoj (2:0) i tako osigurao prvo mesto u grupi.

"BILI SMO BOLJI I U BEOGRADU": Tadić uveren u pobedu u Oslu

PIKSI U SVOM STILU: Nisam kuvar, pa da tražim recept za Halanda

"VEOMA SAM PONOSAN": Stefan Mitrović se prisetio skidanja drona sa zastavom tzv. Velike Albanije

Azurima je igrala samo pobeda u Budimpešti, a do nje su stigli zahvaljujući golovima Raspadorija i Dimarka. Ipak, velikog udela za trijumf imaju i sami Mađari.

Tim Marka Rosija se propisno izmašio u duelu u kom im je remi garantovao plasman na završni turnir Lige nacija i šansu za borbu trofej.

Italijani su imali inicijativu u uvodnoj fazi meča, a tu premoć su krunisali u 27. minutu. Raspadori je iskoristio grešku defanzivaca domaćina, predriblao Gulašija i pogodio nebranjenu mrežu.

Završna faza poluvremena pripala je Mađarskoj, a najbolju priliku je imao Salaj, ali se spetljao na pet metara od gola Donarume.

Golman Pari Sen Žermena je u nastavku meča pokazao zašto je jedan od najboljih čuvara mreže današnjice.

Prvu priliku da zablista imao je već u 50. minutu, nekoliko puta su šutirali domaći, sve je zaustavljao Donaruma, da bi "kruna" te akcije bila odbrana Salaiju, koji je na svega pet metara od gola uspeo da pogodi Italijana. Kazna je stigla posle svega dva minuta. Kristante je probio po desnom boku, oštro ubacio u šesnaesterac, a najbrži je bio Dimarko i duplirao prednost svog tima.

Domaći su nastavili sa propuštanjem zicera, sledeći na redu je bio Stajls. Na svega pet metara od gola je bio Mađar, ali se ponovo istakao Donaruma. Neprestano su pretili izabranici Marka Rosija, ali lopta jednostavno nije htela u gol i Italijani su iz ovog meča izašli kao pobednici.

Ovim je rešena i treća enigma ko će na završni turnir, a pre Azura svoje mesto su bukirali Holandija i Hrvatska, ostaje da se još da se vidi da li će četvrti učesnik biti Španija ili Portugalija, oni svoj meč igraju u sredu od 20:45.

Od ostalih mečeva, Engleska i Nemačka su remizirale u sjajnom duelu na Vembliju, bilo je 3:3.