MAJSTORIJA U SENCI SKANDALA: Evrogol Barnlija PREVARIO sudije (VIDEO)

10.03.2019. 13:50
Sadio Mane
Sadio Mane / Izvor: Reuters
Redsi oštećeni.

Iako su rano primili gol, fudbaleri Liverpula ubrzo su napravili rezultatski preokret i savladali Barnli u 30. kolu Premijer lige rezultatom 4:2.

PECKANJE NA INSTAGRAMU: Degenek napisao želju, Marin mu odmah uzvratio (FOTO)

Sjajan gol Vestvuda direktno iz kornera, u šestom minutu, ostao je u senci skandalozne odluke sudija da ne ponište njegovu majstoriju. Naime, igrač Barnlija zaslužuje svaku pohvalu za remek-delo, međutim, sudija Andrea Mariner je predvideo prekšraj nad golmanom Alisonom.

Šta se desilo? Prilikom Ešlijevog izvođenja kornera, dvojica igrača Barnlija Džejms Tarkovski i Džek Kork su na nedozvoljen način zasmetali golmanu Liverpula u petercu. Tarkovski je "seo na kičmu" Alisonu, ali je Marinero na to namignuo i pokazao na centar.

Nedugo zatim Redsi su izjednačili preko Firminja, a onda potpuno preokrenuli rezultat u svoju korist golom Sadio Manea. Do kraja meča, Brazilac i Senegalac postigli su po još jedan pogodak, u 67. i trećem minutu sudijske nadoknade, dok je strelac drugog gola za Barnli bio Gudmonson u 90+1. minutu.

Ipak, ovaj detalj je izazvao velike polemike na društvenim mrežama da je u Premijer ligi krajnje vreme da se uvede VAR tehnologija.

Pogledajte kako izgleda poljska odbojkašica Malvina Smaržek.