PREMIJER LIGA: Junajted lako sa Evertonom! Ipak, jedna stvar brine

08.04.2023. 15:46
FK Mančester junajted
FK Mančester junajted / Izvor: Profimedia

Goleada na ”Old Trafordu”...

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom "Old trafordu" ekipu Evertona rezultatom 2:0 u prvom meču 29. kola Premijer lige.

I kad te neće, točak sreće se okreće

EKSPRESAN POVRATAK: Barnli ponovo u Premijer ligi

NIJE MU LAKO: Brazilac otkrio kako se oseća Mitrović posle drakonske kazne

Junajted je do velike i važne pobede došao golovima MekTomineja u 36. i Marsijala u 71. minutu.

Domaći tim je od samog početka pokazao da želi da napada i da što pre probije bedem ispred gola Džordana Pikforda.

Prvu veliku šansu imao je Rašford koji je izašao sam na Pikforda, golman Evertona je odlično intervenisao.

On je bio heroj i nekoliko minuta kasnije kada je takođe u situaciji jedan na jedan zaustavio Antonija.

Gol Evertona ostao je začaran i u 12. minutu kada je Antoni pogodio stativu, lopta se odbila do Van-Bisake koji se obrukao i šutirao pored gola.

Everton je najozbiljnije pripretio u 19. minutu kada je Sims iskosa sa desetak metara šutirao pored stative.

U 36. minutu Junajted je konačno krunisao svoju inicijativu, Sančo je kao na tacni proigrao MekTomineja koji pogodio prvi ugao za 1:0.

Junajted je u drugom poluvremenu malo spustio ručnu i stvarao je mnogo manje prilika, ali je u 68. veliku propustio Bruno Fernandeš koga je zaustavio ponovo odlični Pikford.

Ipak, golman Evertona ništa nije mogao u 71. minutu posle greške Kolmena, što je kaznio Rašford asistencijom za Marsijala za 2:0.

Jedina loša vest danas bila je povreda Rašforda koji je u finišu osetio bol u mišiću i mometalno zatražio izmenu.

Junajted je do kraja sačuvao prednost i osvojio važne bodove u borbi za treće i četvrto mesto, dok Evertonu ne gine žestoka borba za opstanak do samog kraja.