ISTORIJA HALANDA U LIGI ŠAMPIONA: Petica Norvežanina "ubila" Lajpcig, Grujić promašio produžetak

14.03.2023. 22:58
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Reuters
Nestvarni centarfor.

Fudbaleri Mančester sitija i Intera plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona. Građani su posle remija u Nemačkoj (1:1) na svom terenu bili ubedljivi protiv Lajpciga (7:0), dok su Neroazuri odbranili (1:0) iz Italije protiv Porta, meč na Dragau je završen bez golova.

NEMA KONKURENCIJU: Infantinu novi mandat na čelu nikad bogatije Fife

ODLAZI SA PARKA PRINČEVA: Nema više mesta za Ramosa, ali on NIJE JEDINI! Potpuna čistka

U 42. GODINI: Ibrahimović se vraća u reprezentaciju Švedske

Nverovatno veče nam je priredio Erling Haland. Norvežanin je postigao čak pet golova na ovom susretu i postao najmlađi igrač koji je stigao do 30 pogodaka u elitnom takmičenju.

Sjajni napadač seriju je krenuo u 22. minutu. Slavko Vinčić je posle gledanja VAR snimka, procenio da je Henriks igrao rukom i dosudio je jedanaesterac za domaće, a Haland je bio siguran realizator.

Do kraja prvog dela igre još dva pogotka Erlinga i zanimljivo posle odbitka oba puta.

U 49. minutu je konačno bio strelac neko sem Halanda. Gundogan je fino pogodio donji levi ugao gola Blasvika.

No, samo tri minuta kasnije ponovo Haland, odbranio mu je Blasvik prvi udarac, ali zato drugi put je bio nemoćan. U 57. minutu napadač je postigao i peti gol, da bi posle šest minuta napustio teren za ovaciju domaće publike.

Do kraja meča se rezultat nije menjao sve do same završnice. Kevin De Brujne je bio strelac poslednjeg gola u sudijskoj nadoknadi.

Fudbaleri Intera uspeli su da odbrane stečenu prednost u Portugaliji. Domaći Porto je imao inicijativu tokom 90 minuta, ali su svi pokušaji bili jalovi. U prvom delu igre izabranici Serža Konseisaa su pokušavali uglavnom sa distance. Ni u nastavku nisu domaći bili ništa bolji, pa Inter ide dalje golom Lukakua iz prvog meča na Đuzepe Meaci. Treba istaći da je Pepe dobio drugi žuti karton u samom finišu meča, a tome je prethodila stativa Taremija, odnosno prečka Grujića.

Mančester siti i Inter su se tako priključili Čelsiju, Benfici, Milanu i Bajernu među osam najboljih.

U sredu su na programu revanš mečevi: Real Madrid - Liverpul (5:2 prvi meč) i Napoli - Ajntraht Frankfurt (2:0 prvi meč).