LIGA EVROPE: Hrabra Zvezda pala tek posle crvenog kartona (VIDEO+FOTO)

19.10.2017. 18:27
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Prvi poraz crveno-belih u Ligi Evrope.

Šteta! Ekipa Crvene zvezde poražena je od Arsenala (0:1) u trećem kolu grupe H Lige Evrope. Presudni trenutak na meču dogodio se u 85. minutU kada je Žiru matirao nemoćnog Borjana.

Pet minuta pre tog momenta dogodio se ključan trenutak na utakmici. Posle jednog duela Milan Rodića je dobio drugi žuti karton i time je Zvezda u poslednjih deset minuta ušla sa igračem manje.

To su Tobdžije znale da iskoriste. Nakon jedne akcije, Žiru se najbolje snašao i maestralnim potezom savladao je Milana Borjana.

Pokušali su crveno-beli da u nastavku utakmice dođu do gola, ali nisu uspeli. Šteta jer je Zvezda bila većim delom utakmice.

Isti rivali se sastaju 2. novembra u Londonu, u meču četvrtog kola Lige Evrope.

90.minut - Kraj

87.minut - Kanga je u dobroj prilici loše reagovao.

85.minut - GOLLLLLLL! Arsenal vodi 1:0. Žiru se odlično snašao u šesnaestercu i lobovao je nemoćnog Borjana!

81.minut - Marko Gobeljić ušao umesto Slavoljuba Srnića.

80.minut - Crveni karton za Milana Rodića! Nakon jednog duela levi bek Zvezde je dobio drugi žuti karton. Crveno-beli u poslednjeh deset minuta ulaze sa igračem manje.

79.minut - Umesto Ričmonda Boaćija, ušao je Aleksandar Pešić.

78.minut - Utakmica je i dalje punog tempa, ali nema trenutno izglednih šansi.

70.minut - Donald je oprobao udarac. Nije bilo opasnosti po gol Arsenala.

65.minut - Umesto povređenog Vujadina Savića, na teren je ušao Srđan Babić.

63.minut - Boaći i Le Talek su zaradili žute kartone.

54.minut - Ponovo prete crveno-beli! Posle greške odbrane Arsenala, Srnić je došao do lopte, opalio je po njoj, ali čuvar mreže otklonio opasnost.

53.minut - Nova šansa za Zvezdu! Nakon centaršuta Stojkovića, Krstičić je dosta dobro udario loptu glavom, ali je ona išla pravo u ruke Čeha.

50.minut - Borjan opet odlično brani! Nelson je snažno šutirao, ali je golman Zvezde u dosta napora skinuo njegov udarac.

48.minut - Opasnost pred golom Zvezde! Žiru se našao u odličnoj prilici, ali se loš snašao u šesnaestercu crveno-belih.

46.minut - Dobra prilika za Zvezdu na startu drugog poluvremena. Boaći se našao u izglednoj šansi, ali se okliznuo i golman Arsenal je lako stigao do lopte.

Počelo drugo poluvreme.

Crvena zvezda je nakon prvog dela igre bila bolji tim. Crveno-beli su propustili dve sjajne šanse u kojima su bili Boaći i Radonjić. Arsenal je priliku za gol imao preko Volkota, ali je Borjan sačuvao svoju mrežu.

47.minut - Kraj prvog poluvreme.

42.minut. Opao je tempo igre. Zvezda je i dalje bolji rival na terenu.

31.minut - Sjajna prilika za Zvezdu! Nemanja Radonjić se sam našao u šesnaestercu gostiju, opalio je po lopti sa nekoliko metara, ali je Čeh odlično odbranio.

26. minut - Prečka za Zvezdu! Nakon centaršuta Krstičića iz kornera, Ričmond Boaći je sjajno skočio i glavom udario loptu koje je pogodila prečku.

22.minut - Ceo stadion peva Dule Savić. Navijači Zvezde pamte ubojitog golgetera, koji je dao sjajan gol Arsenalu 1978. godine u Londonu.

21.minut - Odlična kontra Crvene zvezde. Boaći je veoma dobro istrčao, a zatim dodao Srniću u šesnaestercu koji je loše šutnuo ka golu Čeha.

16.minut - Krstičić je šutno sa 30 metara. Lopta je prošla malo pored gol Čeha.

15.minut - Velika šansa za Arsenal! Borjan je spasao gol sa pet metara! Posle centaršuta Vilšira, došlo je do konfuzije u odbrani Zvezde. Posle odbitka do lopte je stigao Volkot, koji je dobro šutirao, ali je golman Zvezde sačuvao mrežu.

13.minut - Boaći se našao u dobro prilici. Zvezdin napadač bio je u šesneastercu gostiju, vratio je povratnu loptu, ali niko od njegovih saigrača nije naleteo i prilika je propuštena

3.minut - Kanga se iznenada našao na travi. Uplašili su se svi na stadionu da je Gabonac povređen i da neće nastaviti meč, ali je pitanju bio samo udarac u glavu. Posle ukazane pomoći, Kanga je opet na terenu.

Počela je utakmica.

CRVENA ZVEZDA - ARSENAL 0:1 (Žiru 85)

STADION: Rajko Mitić

GLEDALACA: 52.000

Sudija: Benoa Bastijen

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić (od 65.minuta Babić), Le Talek, Rodić, Donald, Krstičić, Radonjić, Kanga, Srnić (81. minut Gobeljić), Boaći (od 79.minuta Pešić)

ARSENAL: Čeh, Debiši, Holding, Gabrijel Da Silva, Nelson, Mejtland-Najls, Elneni, Vilok, Vilšir, Volkot, Žiru.