ZVEZDA ZA JEDAN GOL JAČA: Hrabra Vojvodina pala na "Karađorđu" (VIDEO)

25.11.2023. 16:51
Zvezda - Vojvodina
Zvezda - Vojvodina / Izvor: MN Press

Izabranici Baraka Bahara i dalje "dišu za vrat" Partizanu.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu u gostima rezultatom 2:1 (2:1) u 16. kolu Superlige Srbije. Meč na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu obeležio je Osman Bukari sa dva pogotka, dok je jedini strelac za domaće bio Radomir Milosavljević.

(SASTAVI) Bahar pripremio IZNENAĐENJE za NovosađaneFK Crvena zvezda sastav

(SASTAVI) Bahar pripremio IZNENAĐENJE za Novosađane

Miroljubiv remi: Radniku i Mladosti po bod posle meča u SurduliciAleksandar Varjačić

Miroljubiv remi: Radniku i Mladosti po bod posle meča u Surdulici

RONALDO PONOVO POKAZAO MAJSTORIJU! Postigao dva gola, pobegao Mitroviću na listi strelaca (VIDEO)Kristijano Ronaldo

Beogradski crveno-beli su poveli već posle manje od 120 sekundi. Osman Bukari je pogodio udarcem sa oko deset metara iskosa sa desne strane, nije imao vremena za reakciju Lazar Carević, bila je to prava bomba reprezentativca Gane.

Zvezda je mogla do 2:0 u već u desetom minutu, ali Hvang je pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa, a lopta je završila u gol-autu.

Svega tri minuta kasnije domaći tim stiže do izjednačenja. Sjajan dubinski pas Crnomarkovića u srce Zvezdinog šesnaesterca i gol Radomira Milosavljevića, sjajno je "bocnuo" loptu ispod Glazera. VAR je čitavih minut-dva proveravao situaciju i na kraju je priznat pogodak.

Nije predugo trajalo slavlje Vojvodininih navijača. U 27. minutu je Bukari drugi put pogodio mrežu. Greška odbrane domaćih i sam je ostao Zvezdin napadač kom nije bilo teško da sa ivice peterca pogodi mrežu za ponovno vođstvo.

Desetak minuta kasnije Nedeljković je izbio sam pred golmana, ali bio je mnogo iskosa i nije uspeo da pogodi okvir gola.

Do kraja prvih 45 minuta nije bilo ozbiljnijih situacija ispred oba gola i ostalo je 2:1 za Crvenu zvezdu.

VOJVODINA – CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:2)

/Milosavljević 13 - Bukari 3, Bukari 27/

Stadion: Karađorđe

Sudija: Milan Ilić

VOJVODINA (4-2-3-1): Carević – Lazarević, Jeličić, Crnomarković, Giorbelidze – Salgueiro, Milosavljević – Radulović, Zukić, Malbašić – Vukanović.

Trener: Ranko Popović

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Glazer – Nedeljković, Điga, Dragović, Nikolić – Stamenić – Bukari, Kanga, Hvan, Ivanić – Endijaje.

Trener: Barak Bahar

U 49. minutu je Kembel imao prvu šansu u drugom delu meča, ali je njegov udarac sa leve strane zaustavio Omri Glazer.

Narednu priliku je propustio Mirko Ivanić. Otvorio mu se prostor sa oko 20 metara, ali je njegov udarac prošao pored gola Vojvodine.

Značajno manje uzbuđenja viđeno je u drugom poluvremenu. Bukari i Lučić su imali svoje polušanse, Vojvodina je hrabro nekoliko puta uzvratila, ali ništa konkretnije nije uspela da uradi.

U 89. minutu su dva člana stručnog štaba Vojvodine dobili po crveni karton. Bili su nezadovoljni sudijskim odlukama i to su platili isključenjem.

Na kraju je ostalo 2:1 za Zvezdu, koja je na taj način stigla do 37 bodova i na -3 je u odnosu na Partizan uz meč više. Vojvodina je na petom mestu sa 22 boda.

U sledećem kolu kolu Novosađani gostuju upravo Partizanu, dok Zvezda ide u Kruševac na noge Napretku.