MISLIMA SU VEĆ U TIRANI: Roma rutinski poražena u Firenci (VIDEO)

09.05.2022. 22:43
Žoze Murinjo
Žoze Murinjo / Izvor: Reuters

Loše izdanje Vučice.

Fudbaleri Fiorentine savladali su Romu (2:0) u poslednjoj utakmici 36. kola Serije A.

NATERALI GA DA IGRA: Anćeloti sve priznao - Jović je bio žrtveno jagnje

GVARDIOLINO NOVO ČEDO: Haland prošao lekarske preglede

PONOVO JE AKTUELNO: Marko Nikolić pred potpisom za CSKA

Već u 11. minutu je Viola stekla kapitalnu prednost i oduzela neizvesnost ovom meču.

Nikolas Gonzales je u četvrtom minutu duela pao u šesnaestercu posle duela sa Karpsdorfom. Glavni arbitar Marko Gvida nije odmah dosudio jedanaesterac, gledao se VAR pošto je duel bio na ivici kaznenog prostora. Ipak dosuđena je najstroža kazna, a siguran izvođač je bio upravo igrač nad kim je i napravljen penal.

Šest minuta kasnije ponovo se trese mreža Rui Patrisija. Loptu je na sredini terena primio Bonaventura, krenuo ka golu i kada je video da ga niko ne napada, šutirao sa ivice šesnaesterca i lagano povećao vođstvo svog tima.

Do kraja duela gosti nisu uspeli nijednom ozbiljnije da priprete golu Teraćano, čini se da su Đalorosi mislima u finalu Lige konferencija, koje igraju 25. maja u Tirani protiv Fejnorda.

Ovim trijumfom Viola se izjednačila sa današnjim protivnikom na sedmom mestu, isti broj bodova ima i Atalanta.