MLADOST ZA PREOKRET: Pobeda Partizana na Kipru

04.02.2017. 16:54
FKPartizan
FKPartizan / Izvor: Srbija Danas

Crno-beli do slavlja u finišu meča.

Partizan je preokretom u finišu meča, golovima mladih Nemanje Mihajlovića i Đorđa Jovanovića, pobedio litvanski Atlantas 2:1 i tako posle poljske Korone pobedio još jednu ekipu sa severa Evrope. Trener Partizana Marko Nikolić ponovo je kombinovao sa sastavom, a u konkurenciji za sastav nisu bili Brazilci Everton i Leonardo kao i napadač Uroš Đurđević.

SRBI LUDACI: Trener doneo Jokiću poklon, ali OVO od Nikole nije očekivao (VIDEO)

U prvom poluvremenu dve odlične šanse za Partizan imao je mlađani Đorđe Jovanović koji se ozbiljno nameće. Drugo poluvreme je počelo propuštenom šansom Petra Đuričkovića početkom nastavka igre, Atlantas je poveo u 65. minutu. Samo minut kasnije Partizan je izjednačio. Strelac je bio Nemanja Mihajlović iz penala. Krilnom napadaču je to treći gol od početka priprema, drugi sa bele tačke. Pobedu Partizanu doneo je mladi Đorđe Jovanović koji je na ovom meču činio napadački tandem sa Tavambom. Asistent mladom Jovanoviću bio je Mihajlović koji formom podseća na igre od prolećnog dela prošle sezone.

SKANDAL: Evroliga se obrukala i ogrešila o Srbe po ko zna koji put! (VIDEO+FOTO)

Mladi Jovanović i Mihajlović su pružili odličnu partiju, kao i golman Marko Jovičić koji je pokazao da u stručnom štabu ne moraju da brinu za poziciju između stativa.

PARTIZAN - ATLANTAS 2:1

STRELCI: Mihajlović 66. penal, Jovanović 80 - Vereščak 65. STADION: Munisipal u Limasolu.

PARTIZAN: Jovičić, Bogosavac, Ćirković, Bošnjak, Munir - Ilić, Jevtović, Đuričković (od 80. Damnjanović), Mihajlović - Jovanović, Tavamba (od 84. Petrov).

ATLANTAL: Mikelionis, Fredgimas, Obivalin, Bartkus, Šulc, Dmitrev, Simkus, Sioru, Kazlavskas, Raziunas, Vereščak.

OVO SE MOGLO OČEKIVATI: Stefan Jović otkrio da li će IGRATI protiv Partizana (FOTO)