ZVEZDA SA POBEDOM ODLAZI NA PAUZU: Pešić doneo tri boda protiv Napretka (VIDEO)

18.09.2022. 16:32
Aleksandar Pešić
Aleksandar Pešić / Izvor: MN Press
Crveno-beli se vratili na čelo tabele.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak iz Kruševca u 12. kolu Mozzart bet Superlige sa 1:0 (0:0) na stadionu ''Rajko Mitić'' i sa trijufom će otići na reprezentativnu pauzu. Jedini gol na meču postigao je Aleksandar Pešić u 68. minutu.

NIKAD VIĐENO! Finale Evrobasketa nije ni počelo, a TAČAN REZULTAT se već zna, kao i novi MVP?

TREND ZAVLADAO VEČITIMA! Fudbaler Zvezde proslavio gol i imitirao igrača Partizana (FOTO)

GOLOVI U ZVEZDI MNOGO VREDE: Bukariju naglo SKOČILA CENA!

Početak meča nije doneo nikakva uzbuđenja na stadionu ''Rajko Mitić. Zvezda je imala inicijativu od starta, ali bez prilika, da bi Napredak imao sjajnu priliku u 17. minutu, ali je Ćećarić sa pet metara prebacio gol, a četiri minuta kasnije i Matić je pokušao sa 16 metara, ali je Borjan odbranio njegov udarac. Prvi pokušaj su crveno-beli imali tek u 28. minutu kada je Eraković šutirao pored gola Napretka, da bi tri minuta kasnije šut Rodića odbanio Petrić, lopta došla do Gobeljića koji je promašio prazan gol. Kako se bližilo poluvreme Zvezda je bila sve bolja, a a Katai je u 37. minutu sjajno primio loptu i šutirao, ali je Petrić još jednom odlično intervenisao, da bi minut kasnije još jednom probao Katai, ali je lopta otišla pored gola. Poslednju priliku Zvezda je imala u 44. minutu kada je Pešićev pokušaj zaustavio Petrić i rezultatom 0:0 se otišlo na veliki odmor.

Zvezda je potpuno dominirala u većem delu drugog poluvremena. Napredak je bio sabijen na na svoju polovinu, Zvezda je zapretila preko Ivanića, a Petrić odbranio. Crveno-bei su konstantno napadali, ali je nedostajala prava šansa sve do 66. minuta kada je Rodić glavom probao, ali je Petrić bio uspešniji, ali dva minuta kasnije golman Napretka ništa nije mogao da uradi. Katai je centrirao sa leve strane, a lopta došla pravo na glavu Pešiću koji je bio precizan za vođšstvo 1:0. I dalje je Zvezda napadala, a Dragović je imao odličnu priliku u 74. minutu, a Petrić je još jednom bio odličan. Tek u poslednjih 15 minuta se Napredak oslobodio pritiska i probao da zapreti što mu je pošlo za rukom posle greške Bena u 79. minutu kada je Šarić šutirao, ali je to bila laka lopta za Borjana da bi tri minuta kasnije Pantić pokušao, ali nije bio precizan. Kangva je postigao gol u 84. minutu, ali je on poništen zbog igranja rukom Kangve, da bi Ben u završnici propustio dobru priliku, pa je ostalo 1:0 za Crvenu zvezdu.

CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK 1:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić

SUDIJA: Nenad Minaković

STRELAC: Pešić 68

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Mijailović (od 46. Ivanić), Kanga, Bukari (od 62. Ben), Nikolić (od 62. Kangva), Katai (od 84. Sanogo), Pešić (od 88. Mitrović)

NAPREDAK: Petrić, Vukajlović, Kerkez, Đeković, Putinčanin, Krstić (od 59. Pantić), Bolha, Čečarić (od 59. Đ. Jovanović), Mićin (od 69. Stevanović), Bastajić (od 76. Šarić), Matić (od 76. Kočić).

90+3. minut
Kraj meča, Crvena zvezda je pobedila Napredak sa 1:0.
88. minut
Izmena u Zvezdi, Pešića je zamenio Mitrović.
84. minut
Kangva je postigao gol, ali je on pšoništen pošto je igrao rukom pre pogotka.
82. minut
Pantić je šutirao, ali je lopta otišla pored gola.
79. minut
Pogrešio je Ben i otvorio mogućnost Napretku da napadne, Šarić je šutirao, ali je slabo to bilo za Borjana.
74. minut
Dragović je imao odličnu priliku posle centaršuta Kange. Dragović je šutirao glavom sa pet metara, ali je Petrić sjajno odbranio.
68. minut
1:0!!! Povela je Zvezda posle apsolutne dominacvije od početka drugog poluvremena, a strelac je Pešić. Katai je centrirao, lopta je zakačila Jovanovića i pala pravo na glavu Pešiću koji je savladao Petrića.
66. minut
Rodić je glavom pokušao, ali je lopta završila pravo u rukama Pretrića.
61. minut
Dvostruka izmena u Zvezdi, izašli su Nikolić i Bukari, a ušli su Ben i Kangva.
53. minut
Bastajić je pokušao sa 40 metara da iznenadi Borjana, ali je bio neprecizan.
51. minut
Prva je Zvezda zapretila u drugom poluvremenu, Ivanić i Katai su kombinovali, Ivanić je šutirao, ali je Petrić odbranio njegov udarac.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme, izmena u Crvenoj zvezdi, umesto Mijailovića je ušao Mirko Ivanić.

DRUGO POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena, nije bilo golova u prvih 45 minuta.
44. minut
Pešić se našao u odličnoj prilici, ali je njegov pokušaj odbranio Petrić.
38. minut
Nova prilika za Zvezdu, ponovo je Katai probao, ovaj put glavom, ali je lopta završila pored gola.
37. minut
Odlična šansa za Kataija, primio je loptu, šutirao iz prve, ali je Petrić je odlično intervenisao.
31. minut
Prva prava prilika za Zvezdu, Rodić je šutirao, Petrić uspeo da odbrani, a do lopte je došao Gobeljić koji je promašio praktično prazan gol.
28. minut
Rodić je centrirao, a lopta je umalo ušla u gol, ali je golma Petrić dobro reagovao i izbacio loptu u korner. Posle udarca iz ugla je Eraković pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola.
21. minut
Nova prilika za Napredak, Matić je šutirao dobro, ali je Borjan bio na mestu.
17. minut
Prvo uzbuđenje na utakmici. Velika šansa za Napredak, Čečarić je sa pet metara prebacio gol Crvene zvezde.