KRUŠEVLJANI ODOLELI ZVEZDI: Matić doneo vredan bod Napretku

19.03.2023. 17:48
Kings Kangva i Mirko Ivanić
Kings Kangva i Mirko Ivanić / Izvor: MN Press
Crvenpo-beli uprkos remiju i dalje imaju veliku prednost na tabeli.

Fudbaleri Napretka i Crvene zvezde remizirali su u Kruševcu 1:1 (0:1) u utakmici 27. kola Mozzart bet Superlige. Crveno-beli su imali prednost od 38. minuta kada je Ivanić bio strelac i činilo se da će aktuelni šampion upisati nova tri boda, ali je Bojan Matić u 85. minutu snažnim i preciznim udarcem savladao Vasiljevića i doneo vredan bod Kruševljanima.

MATEUS: Fudbaleri Bajerna ne bi trebalo da se plaše Halanda

PREGAZILI PALAS: Arsenal nema nameru da stane u borbi za tron

UZALUD TADIĆEV POGODAK: Ajaks se dobrano udaljio od titule, poražen od najljućeg rivala (VIDEO)

Iako je trener Crvene zvezde Miloš Milojević promešao karte za ovaj meč, crveno-bel isu dominirali u Kruševcu tokom prvog poluvremena, mada bez konkretnih prilika. Ivanić je zapretio u 15. minutu šutem sa nekih dvadesetak metara, ali je izblokiran. Napredak nijme praktično ni uspevao da pređe na Zvezdinu polovinu terena, a u 22. minutu Milojević je morao da izvrši prinudnu izmenu pa je Veljka Nikolića koji je imao probleme sa zadnjom ložom zamenio Slavoljub Srnić.

Odličan akciju je Zvezda odigrala u 31. minutu, Vigo je centrirao sa desne strane, ostaje nejasno da li je Pešić makazicama zaista hteo da loptu nabaci Bukariju koji je glavom loptu poslao preko gola. Samo četiri minuta kasnije ponovo je Bukari bio u dobroj prilici, šutirao je posle odbijene lopte, ali je Petrić uspeo da odbrani njegov šut. Bilo je jasno da se tempo ubrzao, a posle jedne kontre Zvezda je povela. Bukari je odlično pronašao na levoj strani Ivanića koji je glavom doveo crveno-bele u vođstvo u 38. minutu. Imao je Bukari i treći put priliku da savlada Petrića, ali je u 41. minutu pogodio spoljni deo mreže. Poslednju priliku pred veliki odmor imao je Ivanić posle kornera u sudijskoj nadokandi, ali je Petrić odlično reagovao.

Napredak je krenuo znatno angažovanije u drugom poluvrmeenu, ali je Zvezda prva zapretila preko Pešića koji je u 51. minutu glavom šutirao pored gola. Dva minuta kasnije je Šarić šutirao, ali Vasiljević nije ni morao da reaguje pošto je lopta otišla pored gola. Bukari je četvrti put probao da savlada Petrića u 68. minutu, ali nije bio uspešan, a minut kasnije ni Pešić nije bio uspešnijui pošto je šutirao pravo u golmana domaćih. U 75. minutu, pet minuta pošto je ušao u igru u šansi se našao Aleksandar Katai koji je šutirao iz prilično teške pozicije i pogodio stativu. Činilo se da će Zvezda osvojiti tri boda, ali je posle slobodnog udarca za Napredak, Bojan Matić savladao Vasiljevića u 85. minutu. Do kraja nije više bilo uzbuđenja mada je Zvezda pokušala da dođe do pobede, ali je ostalo nerešeno.

NAPREDAK - CRVENA ZVEZDA 1:1 (0:1)

STRELCI: Matić 85 - Ivanić 38

STADION: Mladost

NAPREDAK: Petrić, S. Jovanović, Đeković, Kerkez, Vukajlović (87. Projić), Stanković, Krstić (78. Pantić), Đ. Jovanović (63. Rusnup), Knežević, Čečarić (78. Matić), Šarić

CRVENA ZVEZDA: Vasiljević, Vigo, Eraković, Dragović, Azarov, Kangva (87. Mijailović), V. Nikolić (22. Srnić), Bukari (70. Katai), Ivanić (87. Rakonjac), Mitrović (70. Mijatović), Pešić