GOSTI IZDRŽALI NA MARAKANI: TSC otkinuo dva boda Crvenoj zvezdi

04.09.2022. 19:30
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Prvi remi crveno-belih u sezoni na svom stadionu.

Fudbaleri Crvene zvezde prvi put u novoj sezoni nisu uspeli da pobede na svom terenu u Mozzart bet Superligi pošto su u 10. kolu na stadionu ''Rajko Mitić'' odigrali nerešeno 1:1 (1:1) sa TSC-om iz Bačke Topole. Bez obzira na remi Crvena zvezda ostala je na prvom mestu tabele, ali sada samo sa bodom više od Vojvodine, ali i utakmicom manje.

PUCALE SU "BOMBE": Ovo su NAJSKUPLJI TRANSFERI leta!

BIZARNOSTI NEMA KRAJA: Radnik OTPUSTIO i drugog trenera, i to nakon PET MEČEVA!

ZATO RONALDO NE IGRA Ten Hag objasnio situaciju Portugalca, ali poručio: "Biću njegov prijatelj"

Gosti iz Bačke Topole su prvi zapretili u 7. minutu preko Kuveljića čiji je šut zaustacvio Borjan, da bi Zvezda iz prve prave prilike u 18. minutu pogodila stativu, tačnije Bukari na ubacivanje Kataija. U dva navrata su Dragović i Eraković pokušali, ali je golman Ilić bio na visini zadatka. U 36. minutu je TSC imao najbolju šansu kada je udarac Ratkova odbranio Borjna i izbacio loptu u korner posle kojeg je odlično šutirao Đakovac, ali je reprezentativac Kanade još jednom dobro intervenisao. Katai je u 41. minutu pokušao da sa 16 metara savlada Ilića, ali je lopta prošla pored stative, da bi samo minut kasnije TSC poveo. Azarov je izgubio loptu na svojoj polovini, Ratkov osvojio loptu i asistirao Jovanoviću koji e precizni mudarcem savladao Borjana i doneo gostima 1:0. Međutim, nisu se gosti dugo radovali. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Katai je centrirao iz slobodnog udarca, Milunović zahvatio glavom loptu koja je dugo putovala i zatim se odbila od stative pa od noge golmana Ilića i završila u mreži, pa je Zvzeda uz mnogo sreće stigla do izjendačenja.

Na startu drugog poluvrmena Kanga je zamenio Azarova, a Zvzeda krenula u totalni napad. U prvih 20 minuta Katai je tri puta pokušavao da savlada Ilića, ali nije bio uspešan. Jedom je šutirao pored gola, jednom preko, a jednom je Ilić dobro intervenisao. Kanga je oprobao svoj udarac sa 30 metara, ali je Ilić bio na mestu, a i Srnić je imao pokušaj kooji je završio malo pored gola. Usledilo je zatišje u kojem nije bilo uzbuđenja pred golom TSC-a koji se opredelio da iz kontri vreba priliku, ali prilika za goste nije bilo. U 80. minutu je Kulibali probao glavom, ali je ponovo Ilić dobro intervenisao. Pokušavala je Zvezda do kraja, ali su ti napadi bili jalovi, a poslednju je propustio Katai u poslednjim trenucima meča, ali je lopta ponovo završila pored gola, pa su gost istigli do boda na stadionu ''Rajko Mitić'' i postali prvi tim u Superligi koji je u novoj sezoni ostao neporažen u Beogradu.

CRVENA ZVEZDA – TSC 1:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić

SUDIJA: Novak Simović

STRELCI: Ilić 45+2ag - Jovanović 38

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Dragović, Milunović, Eraković, Gobeljić, Srnić (od 78. Nikolić), Kangva (od 87. Ben), Azarov (od 46. Kanga), Bukari (od 78. Mustafa), Pešić (od 70. Kulibali), Katai.

TSC: Ilić, Stojković, Stojić, Čalušić, Cvetković, Kuveljić (od 66. Tomanović), Đakovac, Petrović (od 66. Antonić), Jovanović (od 74. Stanojev), Ratkov (od 56. Vukić), Milosavljević.

90+5. minut
Poslednja prilika za Zvezdu, Katai je glavom šutirao pored gola. Kraj utakmice, Crvena zvezda i TSC odigrali su 1:1.
87. minut
Ben menja Kangvu.
80. minut
Dobra prilika za Zvezdu, Katai je ubacio loptu u kazneni prostor, Kulibali probao glavom, ali je Ilić ponovo dobro intervenisao.
78. minut
Dvostruka izmena u Zvezdi, Srnića menja Nikolić, a Bukarija je zamenio Mustafa.
77. minut
Milunović je glavom probao posle kornera, ali je ta lopta bila lak plen Ilića.
70. minut
Kulibali menja Pešića u Zvezdi.
64. minut
Ređaju se napadi Zvezde, Bukari je ponovo šutirao, ali je Ilić odlično intervenisao, probao je i Srnić, ali je lopta otišla pored gola.
62. minut
Još jedna velika prilika za Zvezdu, Kangva je odlično probio i dodao loptu Bukariju koji je pogodio prečku.
61. minut
Velika prilika za Zvezdu, ali je Katai šutirao preko gola.
59. minut
Pokušao je i Kanga sa 16 metara poput Kataija, ali je bio veoma neprecizan.
58. minut
Katai je dobro šutirao, ali je lopta završila malo pored gola.
56. minut
Izmena u TSC, Ratkov je zamenio Vukića.
48. minut
Kanga je sa skoro 30 metara šutirao, ali je Ilić bio na mestu.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme, prva izmena u Zvezdi, Kanga je zamenio Azarova.

DRUGO POLUVREME

45+2. minut
1:1!!! Stigla je Zvzeda do izjendačenja uz dosta sreće. Katai je centrirao iz slobodnog udarca, Milunović je glavom pokušao, lopta je dugo letela, pogodila stativu i odbila se od noge golmana u gol za izjednačenje. Kraj prvog poluvremena.
42. minut
0:1!!! Poveo je TSC golom Jovanovića. Azarov je izgubio loptu, Ratkov je asistirao Jovanoviću koji je snažno i precizno šutirao za vođstvo gostiju.
41. minut
Katai je šutirao sa 16 metara malo pored gola pošto je lopta zakačila nekog iz TSC-a, a posle kornera nije bilo opasnosti za goste.
36. minut
Najbolju prilika do sada na meču za TSC, Ratkov je glavom šutirao, ali je Borjan izbio loptu u korner posle kojeg je Đakovac odlično šutirao, ali je Borjan ponovo dobro intervenisao. Na drugoj strani je Pešić bio u prilici, ali je loše zahvatio loptu glavom i ona je otišla preko gola.
35. minut
Katai je ubacio iz slobodnog udarca, Eraković probao glavom, ali je to bilo slabo za Ilića.
33. minut
Nova prilika za Zvezdu posle kornera, Dragović je šutirao pravo u golmana Ilića.
23. minut
Kangva je pokušao sa dvadesetak metara, ali je šutirao veoma neprecizno. Prethodno je Katai imao dobru priliku, ali je njegov udarac izblokiran.
18. minut
Iz prve prave šanse za Crvenu zvezdu Kangva pogađa stativu posle pokušaja glavom na ubacivanje Kataija.
15. minut
Srnić je probao iz prve, dobro je šutirao, ali je odbrana TSC-a blokirala njegov pokušaj koji je mogao da bude veoma opasan po gol gostiju.