Braćo, Rusi – Srbi dolaze! Bomba Kolarova za otvaranje vrata Mondijala! (VIDEO+FOTO)

05.09.2017. 19:43 23:18
Proslava gola Aleksandra Kolarova
Proslava gola Aleksandra Kolarova / Izvor: Reuters

Istorijska pobeda „orlova“ u Dablinu rezultatom 1:0.

Priča se, priča, da Srbi dolaze! Fudbalska reprezentacija Srbije napravila je džinovski korak ka plasmanu na Svetsko prvenstvo u Rusiji pobedom u gostima nad Republikom Irskom rezultatom 1:0 (0:0). Izabranici Slavoljuba Muslina su odličnom taktičkom partijom neutralisali sve napade domaćina u Dablinu, a onda su zahvaljujući „bombi“ Aleksandra Kolarova stigli do tri dragocena boda.

Matematika je jasna, „orlovima“ nedostaje još tri boda u naredne dve utakmice da i matematički obezbede plasman na Mondijal, koji čekamo od šampionata u Južnoj Africi 2010. godine. Ostali su  još mečevi sa Austrijom u gostima (6. oktobar) i Gruzijom (9. oktobar) kod kuće, tako da je jasno koliko su srpski fudbaleri blizu ogromnog uspeha.

BEJL OTPISAO SRBIJU: Evo šta je velški ZMAJ rekao o RASPLETU u grupi D! (FOTO)

ŠTA SE DOGODILO? Bogdanović NERVOZAN posle meča protiv Britanaca (VIDEO)

Selektor Srbije Slavoljub Muslin izabrao je odličnu taktiku i potpuno je nadmurdrio kolegu Martina O'Nila. Disciplinovana i strpljiva igra celog tima bila je garancija da će mreža odličnog Vladimira Stojkovića ostati netaknuta, pogotovo što je iskusni čuvar mreže odisao hladnokrvnošću.

Čekao se ujed kobre na drugoj strani, moralo je da dođe do tog trenutka. Ako Mitrović i Rukavina nisu bili koncentrisani u odličnim pozicijama u prvom delu igre, Aleksandar Kolarov je nanaišanio tamo gde treba već u 10. minutu nastavka. Bomba pod prečku za neizmernu radost, koju nije moglo da pokvari ni isključenje neopreznog Nikoel Maksimovića, sredinomd rugog poluvremena.

Nije nas bilo na velikim takmičenjima od 2010. godine. Došlo vreme, sve se preokrene. Srbija je ponovo svetska sila u fudbalu!

Republika Irska - Srbija 0:1 (0:0)

Stadion: Aviva park.

Gledalaca:

Sudija: Sinejt Čahir.

Strelci: Kolarov u 55. minutu.

Crveni karton: Maksimović (Srbija) u 68. minutu.

Žuti kartoni: Brejdi, Meklin (Republika Irska) - Stojković, Rukavina (Srbija)

Republika Irska: Rendolf, Kristi, Klark, Long, Brejdi, Meklin, Hulahan (od 62. Marfi), Vord (od 72 Odouda), Mejler, Volters, Dafi.

Srbija: Stojković-Ivanović, Vuković, Maksimović-Rukavina, Kolarov, Matić, Milivojević, Tadić (od 81. Gudelj), Kostić (od 72. Mitrović) - Mitrović (od 79. Prijović).

(Robson-Kanu 80, Remzi 90)

TABELA: Srbija 18, Vels 14, Republika Irska 13, Austrija 9, Gruzija 5, Moldavija 2.

Utakmicu ste pratili uživo u tekstualnom prenosu na Srbiji Danas.

90. minut+4 - KRAJ!!!

86. minut - Stojković brani opasan udarac po zemlji.

81. minut - I poslednja izmena u našoj reprzeentaciji. Nemanja Gudelj je dobio šansu umesto Dušana Tadića.

79. minut - Aleksandar Prijović je dobio šansu umesto Mitrovića koji se umorio od rovovske borbe sa defanzivcima Irske.

72. minut - Stefan Mitrović ulazi da popuni rupu nastalu isključenjem Maksimovića. Teren je napustio asistent kod jedinog gola Kostić.

68. minut - Neoprezan start Maksimovića na 18 metara od gola Stojkovića, bio je poslednji igrač odbrane i sudija Sinejt Čahir je bio neumoljiv. Crveni karton za štopera Srbije.

55. minut - GOOOOOOL Kolarov! Levi bek Rome utrčao je iz drugog plana i poslao bombu u desni gornji ugao gola domaćina koja je očešala prečku! Prethodno su Tadić i Kostić razmenili pas, a Kostić je spojio sa golom bombardera Srbije.

53. minut - Drugi opasan pokušaj Longa na utakmici, Stojković je odbranio.

Drugo poluvreme

42. minut - Srbija je sve opasnija. Odličan udarac Rukavine, ali lopta je otišla preko gola.

33. minut - Najbolja šansa za Srbiju! Brzopotezna kombinacija Kostić-Tadić-Mitrović, ali je udarac napadača Njukasla zaustavio golman Rendolf.

29. minut - Pokušao je Kolarov iz velike daljine iz slobodnog udarca, ali bez opasnosti po gol Iraca. Lopta je otišla pored gola.

20. minut - Odličan udarac Šejna Longa sa oko 17 metara, ali je Vladimir Stojković bio budan i "skinuo" bombu fudbalera Sautemptona.

10. minut - Domaćin je postigao gol posle kornera i uspešne "pomoćne igre", ali je strelac Dafi bio u ofsajdu. Turski sudija Čakir i njegov pomoćnik su bili u pravu.