NA METI VELIKIH: Mekalister na meti Mančester Junajteda i Liverpula

05.05.2023. 11:09
Aleksis Mekalister
Aleksis Mekalister / Izvor: Reuters

Argentinac presudio Crvenim đavolima.

Fudbaler Brajtona i argentinski reprezentativac Aleksis Mekalister mogao bi na kraju sezone da nastavi karijeru u Mančester junajtedu ili Liverpulu, prenosi britanski "Telegraf". Mekalister je u decembru prošle godine sa Argentinom osvojio titulu na Svetskom prvenstvu u Kataru, a na Mundijalu je bio jedan od najboljih igrača "gaučosa". Brajton je sinoć pobedio Mančester junajted 1:0 u zaostalom meču 28. kola Premijer lige, a jedini gol na utakmici postigao je Mekalister u 99. minutu iz penala. Mekalister (24) je član Brajtona od 2019. godine, a ove sezone je odigrao 34 utakmica i postigao je 11 golova.

LEO SE NALJUTIO: Mesi ne želi više da igra za PSŽ

ODLAZI IZ MILANA: Ibrahimović menja klub, ali ostaje u Italiji

JUVENTUS SPREMIO PONUDU LACIJU: Poražavajuća suma za Sergeja Milinković-Savića, on vredi mnogo više

-  Mekalister je taj meč igrao sa pozitvnom dozom arogancije i klasom koja je bila van granica njegovih rivala u crvenom dresu. U drugom poluvremenu, Kazemiro i Antoni odlučili su da je jedini način da ga poremete taj da ga udaraju - obojica su mogli da budu isključeni - navodi Telegraf.

Britanski mediji podsećaju da nije čudo što najbolji timovi Premijer lige pokazuju veliko interesovanje za Mekalistera.

- Čini se da razmišlja brže od bilo koga drugog na terenu, a njegov penal u 99. minutu kojim je Brajton savladao Junajted izveden je bez imalo nervoze - dodaje Telegraf.