NA NJEGOVO IME SVAKOM GROBARU ZAIGRA SRCE: Proslavile su me odluke Milorada Mažića! (VIDEO)

Srbija Danas/Sportski Žurnal
lukac
lukac / Izvor: MN Press

Uspomene za ceo život.

Junak 146. večitog derbija i trijumfa Partizana nad Crvenom zvezdom 2:1, uprkos evrogolu Nikole Drinčića iz slobodnog udarca i pobedonosnom hicu Nemanje Kojića u 90. minutu, bio je Milan Lukač. Iskusni golman ostaće upamćen po dva odbranjena penala na svetkovini srpskog fudbala. Čuvar mreže turskog drugoligaša Ahisara se u razgovoru za "Sportski Žurnal" prisetio utakmice koja ga je proslavila.

KRISTIJANU LEPO STOJI: Juventus se vraća na PREPOZNATLJIVO! (FOTO)

JOŠ NIJE KRAJ? Eredivizija će se možda ipak igrati

VELIKI PREOKRET: Junak Nemačke ipak ostaje sa milionerima!

- Tek sad sam postao svega svestan... I, lepo mi je! Kad god sam u Srbiji, neko mi priđe, pomene: „Kad si ono odbranio dva penala...” Drago mi je što sam ostao upamćen, nešto napravio u Partizanu. Jednostavno, to je moja lična karta - rekao je Lukač.

Ništa od toga ne bi bilo da Milorad Mažić, u razmaku od svega devet minuta, u prvom poluvremenu dva puta nije pokazao na belu tačku?

- I... ponovio mi kad smo se, „koju” godinu kasnije, sreli: „Oba su bi­la, svi­ra­ću i pet ako je­su”. S vremenske distance, proslavile su me Mažićeve odluke! Tad mi se činilo da se Mrđa kod prvog jedanaesterca „uvalio”, ali... - dodao je Milan Lukač u razgovoru za "Sportski Žurnal".