VLAHOVIĆ TRAGIČAR VEČERI: Šampion savladao Juventus! Dušan tri puta MAŠIO

03.03.2024. 23:04
Dušan Vlahović
Dušan Vlahović / Izvor: Profimedia

Malo je falilo...

Fudbaleri Napolija pobedili su Juventus 2:1 (1:0) u derbiju 27. kola Serije A golom Đakomoa Raspadorija u 88. minutu. Tri minuta ranije, Enriko Kijeza je doneo poravnanje Juventusu anuliravši gol Hviče Kvaračkelije iz prvog poluvremena. Srpski reprezentativac Dušan Vlahović bio je tragičar gostiju pošto u prvom poluvremenu nije iskoristio tri velike šanse da postigne gol.

BOLONJA VEZALA I ŠESTI TRIJUMF: Pala i Atalanta!FK Bolonja

BOLONJA VEZALA I ŠESTI TRIJUMF: Pala i Atalanta!

Karleuša raskrinkala NAJVEĆU Ronaldovu tajnu: Snimak se širi svetom, Georgina joj otkrila ono što se ne priča (VIDEO)Karli

Milioni stižu u Zvezdu za SRPSKOG REPREZENTATIVCA: Klubovi blizu realizacije poslaTerzić

Najpre je u desetom minutu, glavom, šutirao na centaršut Kijeze međutim poslao je loptu tik uz dalju stativu.

Mere je već bio savladan no srpski napadač nije poslao najprecizniji udarac.

Potom, u 18. minutu, Vlahović je zaradio žuti karton zbog starta nad Kvaračkelijom zbog kojeg će propustiti naredni meč sa Atalantom.

Muke po Dušana su se nastavile...

U 34. minutu bio je najbliži postizanju gola - pogodio je stativu.

Mireti ga je proigrao kroz pukotinu u odbrani Napolija, bio je to zaista lep potez, još lepše je Vlahović zamislio svoj udarac, međutim lob koji je poslao preko Merea pogodio je okvir gola.

Kako to obično biva, usledila je kazna.

Kvaračkelija je doneo vođstvo Napolitancima i rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme.

Vlahović je, ipak, mogao da promeni rezultat i pre odlaska na odmor. Našao se u još jednoj šansi, malo posle gola Gruzina, ali je i tada bio neprecizan - iz izgledne pozicije šutirao je preko gola.

Srpski reprezentativac se našao u šansi i u 61. minutu.

Tada je primio pas od Mietija, munjevito je reagovao i šutirao "iz prve", no ni tada lopta nije otišla tamo gde je želeo - Mere je bio na pravom mestu.

Konačno, Juventus je stigao do poravnanja, ali ne preko Vlahovića koji, očito, nije imao svoje veče, već preko Kijeze koji je u 85. minutu pogodio mrežu Napolitanaca.

Međutim, poslednju reč imali su domaći.

Osimen je oboren u kaznenom prostoru, sapleo ga je Nonge, a sudija Marijani je tek nakon VAR pregleda sporne situacije pokazao na kazneni udarac odakle je Nigerijac bio neprecizan - Ščensni mu je odbranio udarac.

Međutim, lopti je prvi pritrčao Raspadori i zatresao mrežu gostiju, za pobedu u samom finišu.