10°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

NE ZNA ZA BLAM: Zvezdin dželat iz Mađarske svirao je najkontroverzniji penal u istoriji Lige šampiona (VIDEO)

05.11.2021. 13:21
Tamaš Bognar
Tamaš Bognar / Izvor: MN Press
Bruka i sramota.

Tamaš Bognar nije direktno uticao na rezultat meča Crvena zvezda- Mitjiland (0:1), ali je svojim odlukama kidao nerve fudbalerima, stručnom štabu i navjačima FK Crvena zvezda u duelu četvrte runde Lige Evrope.

NAJNOVIJE INFORMACIJE: Evo šta je sa pomoćnim trenerom Zvezde koji je posle meča odvezen u bolnicu

ŠTA TREBA ZVEZDI ZA EVROPSKO PROLEĆE? Matematika je čudo – drama u poslednje dve runde Lige Evrope

KRITIKOVAO JE IGRAČE U SURDULICI: Evo šta je Mrkela rekao posle poraza od Danaca

Mađarski sudija dao je žuti karton Aleksandru Kataiju u petom minutu, rekli bismo, neopravdano. Veći problem je što šest minuta kasnije nije na isti način reagovao kada je fudbaler Mitjilanda Evander rukom udario fudbalera crveno-belih. Bio je to prekršaj za žuti karton, ali sudija je tada pokazao da neće imati ujednačen kriterijum.

Crveni karton Milošu Degeneku i dva žuta kartona Marku Gobeljiću dodeljeni su “prema udžebniku”, ali svako ko j e gledao duel na stadionu “Rajko Mitić” opravdano može da posumnja u loše namere Bognara.

Mađar je, inače, poznat kao sudija koji je svirao najkontroverzniji penal u Ligi šampiona ikada. Bila je to vest dana na svim svetskim medijima, pošto je dosudio najtrožu kaznu za Mančester Siti u situaciji kada je fudbaler “građana” Rahim Sterling sam sebe sapleo u kaznenom prostoru Šahtjora.

Englezi su slavili sa 6:0 u duelu odigranom u sezoni 2018/2019, a “junak” meča je bio arbitar kojeg će navijači FK Crvena zvezda dobro upamtiti.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda pročitajte OVDE.