NIJE JOŠ ZA "STARO GVOŽĐE": Kristijano Ronaldo nastavlja da ispisuje istoriju fudbala

27.12.2023. 08:44
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Profimedia

Početkom februara puni 39 godina.

Fudbaleri Al Nasra su slavili sa 5:2 nad Al Itihadom u utakmici prvenstva Arabije. Kristijano Ronaldo je postigao dva gola u tom ubedljivom trijumfu i sa 53 koliko je dao u 2023. prestigao je Kilijana Embapea i Harija Kejna po broju pogodaka u kalendarskoj godini.

BOKSING DEJ JE JUNAJTEDOV DAN: Tada ne gube čak ni ako su dva gola u zaostatku na poluvremenuFK Mančester junajted

PREMIJER LIGA: Liverpul ”betonirao” vrh tabeleFK Liverpul

PREMIJER LIGA: Liverpul ”betonirao” vrh tabele

Petrović: Golmani u Čelsiju guraju jedni drugeĐorđe Petrović

Petrović: Golmani u Čelsiju guraju jedni druge

Portugalac je uz to u utorak veče odigrao svoj 1000. klupski meč i takođe ušao u istoriju fudbala. Ukupno ih ima 1205, računajući i nastupe za reprezentaciju.

Ronaldo je u sezoni 2002/03 debitovao za Sporting i za taj tim je odigrao 31 meč. Potom je u dva navrata za Mančester junajted nastupao 346 puta, za Real 438 puta, za Juventus 145 puta i sada je zabeležio 49 nastupa za saudijski klub.

Ukupno je postigao 744 pogotka na tih 1000 utakmica koliko je odigrao tokom karijere za sve svoje timove.