NOVE MAJSTORIJE: Bivši igrači Zvezde NEMILOSRDNO tresu mreže u svojim klubovima (VIDEO)

25.03.2018. 16:01
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Obeležili 24. kolo.

Zvanično najbolji fudbaler australijske lige Miloš Ninković nastavio je da briljira u Sidneju. Klub čije boje brani bivši kapiten Crvene zvezde slavio je u 24. kolu kao gost protiv Central Kost Marinersea (2:1), a srpski internacionalac postigao je vodeći gol za svoju ekipu.

ZBOG USKRŠNJIH PRAZNIKA: Zajednica superligaša POMERA večiti derbi! Zna se i novi termin! (FOTO)

PROBLEM ZA MILOJEVIĆA: Kapiten Zvezde i dalje na bolovanju

Ninković je na isteku 32. minuta prihvatio ubačenu loptu Retrea sa desnog boka i udarcem glavom doneo prednost Sidneju. Bio je to šesti gol bivšeg veziste tima sa Marakane, a njegov klub ostao je na liderskoj poziciji sa 55 bodova, sa osam više od najbližeg pratioca Njukasl Džetsa.

SAVIĆ JASAN: Optimista sam za Zemun i Večiti derbi

Fudbaleri Velington Finiksa odigrali su 2:2 protiv Brizbejn Roura, a meč su obeležili Srbi Andrija Kaluđerović i Matija Ljujić. Nekadašnji golgeter Crvene zvezde postigao je vodeći gol za Velington, a đak Partizanove škole je upisao asistenciju i odigrao možda i najbolju partija otkako je stigao u ovaj klub.

ONI SU NA ZVEZDINOM RADARU: Kvartet pojačanja za Ligu šampiona (FOTO)

Do poluvremena mreže su mirovale, da bi u nastavku usledio vatromet golova. Već u 50. minutu gosti su poveli preko Breta Holmana, koji je ispratio centaršut Makaronea i volejom zatresao mrežu.

Prednost je trajala samo tri minuta, pošto je Ljujić sjajnom dubinskom loptom između dva igrača našao Kaluđerovića, kome je to bio deveti gol u sezoni, čime je prekinuo neprijatan niz od čak deset mečeva bez pogotka.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.