OBRAČUN SRBA U PREMIJER LIGI: Mitrović bolji od Ivanovića! Dve ASISTENCIJE za prvu POBEDU Fulama (VIDEO)

02.11.2020. 20:34
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Reuters

Kotidžeri konačno slavili.

Fudbaleri Fulama tek u sedmom pokušaju došli su do prve pobede u Premijer ligi, od povratka u najelitnije englesko takmičenje.

SJAJNA VEST ZA TUMBAKOVIĆA: Reprezentativac Srbije u sjajnoj formi - GOL i asistencija! (VIDEO)

MURINJO U SVOM MANIRU PROKOMENTARISAO GOL BEJLA: Odoh na sajt Real Madrida da vidim šta pišu

ZBOG DIVLJANJA KORONE: Odlaže se meč Lige šampiona (FOTO)

Kotidžeri su na svom stadionu savladali Vest Bromvič Albion 2:0, za koji je svih 90 minuta odigra Branislav Ivanović, ali je više razloga za zadovoljstvo na kraju imao najbolji pojedinac meča Aleksandar Mitrović.

Najefikasniji strelac srpske reprezentacije je upisao dve asistencije, kod golova Rida i Aine, što mu se nikada od kada igra u engleskom fudbalu nije dogodilo. Mitrogol je bez sumnje obeležio utakmicu, pa navijači Fulama najviše mogu da zahvale Srbinu na konačno dočekanom trijumfu.

Mitrović je u 26. minutu odlično glavom u šesnaestercu vratio loptu Ridu, koji je preciznim udarcem doneo vođstvo domaćinu.

Na drugi gol Fulama čekalo se samo četiri minuta, pošto je Aina na povratnu loptu Mitrovića postigao evrogol u 30. minutu, što se ispostavilo konačnim rezultatom.

Kotidžeri su ovim trijumfom pobegli iz opasne zone, upisavši četvrti bod u sedam mečeva. Sa druge strane, Ivanovićev VBA je uz Šefild Junajted i Barnli ostao u grupi ekipa bez pobede.