16°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

OMLADINSKA LŠ: Zvezda DEKLASIRANA u Londonu! Golman Katić DEVET puta vadio loptu iz mreže

22.10.2019. 17:55
Omladinci FK Crvena zvezda
Omladinci FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Loša uvertira za duel prvih timova.

Omladinci Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Totenhemu u trećem kolu Omladinske Lige šampiona rezultatom 9:2, a najbolji pojedinac meča bio je Troj Perot koji je postigao čak četiri gola. Ekipa Slavoljuba Đorđevića je do završnice bila rezultatski u igri, ali su Pevci furiozno odigrali poslednjih 20 minuta meča tokom kojih su pet puta savladali golmana Andriju Katića.

Soccer portal – nova sportska platforma za iskusne igrače

NA OVO SE ČEKALO: Objavljeno ko dobija VIŠE novca od države, Crvena zvezda ili Partizan

NEMA SPAVANJA: Evo ko će prenositi meč Zvezde i Totenhema

Totenhem je u vođstvo doveo Džejnil Benet koji je iskoristio grešku golmana Katića već u tećem minutu meča. Međutim, čuvar mreže crveno-belih se iskupio u nartednih 20 minuta sjajnim intervencijama posle pokušaja Markandeja i Perota.

Ipak, prednost Pevaca je posle pola sata igre udvostručio Troj Perot posle prodora po levoj strani i preciznog šuta. Isti igrač je samo dva minuta kasnije povisio na 3:0. On je iskoristio nesporazum Katića i Mitrovića, došao do lopte i poslao ju je u mrežu.

Dva minuta pre kraja poluvremena Borisav Burmaz je posle sjajnog solo prodora opalio po lopti sa ivice kaznenog prostora i pocepao je mrežu. Taj gol je pulenima Slavoljuba Đorđevića dao nadu pred drugih 45 minuta.

Drugo poluvreme je počelo maltene isto kao i prvo. Već u četvrtom minutu nastavka Totenhem je došao do novog gola, a strelac je bio Maks Robson koji je iskoristio centaršut Ejome sa desne strane. Međutim, samo minut kasnije crveno-beli su ponovo prišli na dva gola zaostatka. Miloš Pantović je centrirao sa desne strane, a loptu je iza leđa svog golmana poslao Malaki Volkot, ali je gol ipak pripisan Zvezdinom fudbaleru.

Igrao se 69. minut kada je napadač Crvene zvezde Babić oboren u šesnaestercu domaćih, ali je sudija Grifit bio odlučan u nameri da ne pokaže na belu tačku. Samo minut kasnije je veliku priliku propustio kapiten crveno-belih Burmaz. On se našao na pravom mestu i šutirao je posle jedne odbijene lopte sa svega nekoliko metara, ali su defanzivci Pevaca uspeli da izblokiraju taj pokušaj.

Pet minuta posle sporne situacije u kaznenom prostoru Totenhema, Pantović je u šesnaestercu Crvene zvezde oborio Beneta i Velšanin Grifit je bez oklevanja svirao penal. Siguran egzekutor je bio Perot koji je tako došao do het-trika.

Kion Etete je u 82. minutu povisio na 6:2 posle centaršuta Poketina, a samo četiri minuta kasnije je Perot postigao četvrti pogodak na meču. U prvom minutu sudijske nadoknade je Harvi Vajt preciznim udarcem iz slobodnog udarca dao gol za 8:2, a Paris Magoma je dva minuta kasnije postavio konačan rezultat.

TOTENHEM - CRVENA ZVEZDA 9:2

STADION: Trening centar Totenhema (London)

SUDIJA: Ajvan Arvel Grifit (Vels)

STRELCI: Benet 3. Perot 30. 32. 74.p, 86. Robson 49. Etete 82. Vajt 90+1. Magoma 90+3. - Burmaz 43. Pantović 50.

TOTENHEM: De Baj - Ejoma, Volkot, Binks, Kirken (od 85. Lusala) - Benet (od 79. Poketino), Bouden (od 84. Džon), Vajt, Markandej (od 79. Etete) - Robson (od 64. Magoma), Perot. Klupa: Oluvajemi, Lusala, Etete, Vitaker, Poketino, Magoma, Džon. Trener: Džon Mekdermot.

CRVENA ZVEZDA: Katić - Mitrović, Milikić (od 46. Pisar), Lukić, Blagojević - Pantović (od 85. Dedijer), Matić, Novaković (od 52. Ilić), Radulović (od 62. Piplica) - Babić, Burmaz (od 85. Pešović). Klupa: Lukić, Pešović, Ilić, Pisar, Savić, Dedijer, Piplica. Trener: Slavoljub Đorđević.

Pogledajte kako izgleda Kristina Štrbac, devojka Alekse Vukanovića.

TO JE SRAMOTA! Čović PROGOVORIO o reprezentativnim selekcijama, pomenuo i MENADŽERSKE FRAKCIJE

KADA ĆE SIMANIĆ DOBITI ŠANSU? Čović PROGOVORIO o njemu, ali i o SVIM domaćim igračima

ČUVENI TRENER NA KLUPI ZVEZDE? Čović KAO iz topa ODGOVORIO (VIDEO)

ČOVIĆ POSLE SMENE TOMIĆA: Otvoreno o BUDŽETU! Koliko država daje Zvezdi, a koliko Partizanu (VIDEO)

PREOKRET: Tomić otišao iz Zvezde, zna se i naslednik