A ONDA JE U IGRU UŠAO SRBIN: Joveljić za pola sata ispisao istoriju MLS lige (VIDEO)

30.05.2022. 09:36
Dejan Joveljić
Dejan Joveljić / Izvor: Profimedia

Magija.

Bili su fudbaleri El Ej Galaksija favoriti protiv Ostina u 14. kolu MLS lige. Međutim, od samog starta im je malo toga polazilo za nogom...

VEČITI SLAVE SADIKA: MILIONI stižu u Humsku i Zvezda profitirala

UŽIVA U LUKSUZU: Pogledajte gde se Vlahović oporavlja od povrede (FOTO)

ORLIĆI NISU USPELI: Srbija pala nakon PENALA! Holandija u FINALU Evropskog prvenstva!

Najpre je čuveni Čičarito promašio penal već u četvrtom minutu. Čuvenom Meksikancu je u finišu prvog poluvremena poništen gol. Gosti koji su sve vreme branimili došli su do vođstva u 53. minutu Fegundeza.  A nešto kasnije je u igru kod domaćina ušao Dejan Joveljić, ne sluteći da će za nešto više od pola sata ispisati istoriju MLS lige.

Nekadašnjem fudbaleru Crvene zvezde, bila su dovoljna četiri minutada asistira petom Čičaritu, potom je u 64. iskoristio kiks odbrane tima iz Teksasa i loptu zakucao u mrežu, da bi do kraja prvo u 88. još jednom pogodio gol, a zatim u 90. minutu makazicama asistirao Efrajnu Alvarezu za 4:1.

Joveljić je tako postao prvi fudbaler u istoriji MLS-a koji je učestvovao kod četiri postignuta pogotka, iako je meč počeo na klupi za rezervne igrače.

Pogledajte kako izgleda Maria Kortizia, supruga Pietrosa Sotiroua prvotimca Ludogoreca