OSTALA JE JOŠ LIGA ŠAMPIONA: Gundogan vodio Građane do FA Kupa

03.06.2023. 18:02
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Reuters
Nemac presudio.

Fudbaleri Mančester siti osvojili su FA Kup posle pobede nad gradskim rivalom Junajtedom (2:1).

VLAHOVIĆ JE SVE BLIŽE BAJERNU: Oglasio je i Lotar Mateus

KRAĆE NE MOŽE: Mesi se oprostio od PSŽ-a

A SAD I ZVANIČNO: Rastali se Asensio i Real

Junak Građana je bio Ilkaj Gundogan, koji je bio dvostruki strelac, a prvi gol je postigao u 15. sekundi što je najbrži pogodak u istoriji FA Kupa.

Tim Pepa Gvardiole je bio apsolutno bolji rival, ali su Đavoli krajem prvog dela igre uspeli da poravnaju rezultat. Džek Griliš je nesrećno zakačio loptu rukom i Rob Tirnije je nakon pregledavanja VAR snimka pokazao na penal. Bruno Fernandeš je bio siguran realizator.

Mančester siti je u nastavku utakmice nastavio sa inicijativom i nagrada je stigla u 51. minutu. De Brujne je odlično asistirao Gundoganu, koji je sa ivice šesnaesterca, iz kolena, volejom prevario De Heu.

Junajted je do kraja utakmice pokušao da izbori produžetak, ali nije uspeo i novi trofej ide u ruke plavog dela Mančestera.

Građani sledeće subote imaju priliku da dođu i do trećeg trofeja u sezoni, kada se sastaju sa Interom u finalu Lige šampiona.

"Preuzmi besplatno - bonus za sportsko klađenje 1.000 RSD"