PA OVO JE CIRKUS: Penal za Dinamo u 90. munutu kakav još niste VIDELI (VIDEO)

26.02.2017. 18:22
FK Dinamo
FK Dinamo / Izvor: Profimedia

Poklonjena pobeda je blaga reč posle sramne odluke sudije u Vinkovcima.

Fudbaleri Dinama iz Zagreba došli su do pobede na gostovanju u Vinkovcima na blago rečeno sraman način. Večiti prvak Hrvatske došao je do trijumfa od 2:1 posle poklonjenog penala u 90. minutu.

DO SADA NEVIĐENO: Čelendž ODLUČIO šampiona Holandije (VIDEO)

Prethodnih deset sezona Dinamo iz Zagreba završavao je kao prvak Hrvatske. Međutim, u ovoj takmičarskoj 2016/17 - najveći "otpor" do sada pruža im ekipa Rijeke koja je u prolećni deo sezone ušla kao lider ispred "modrih" i drži sigurnih šest bodova odstojanja.

Ta granica je bila blizu toga da se pomeri ka gore nakon gostovanja Zagrepčana u Vinkovcima protiv Cibalije koja je u 87. minutu uspela da "poništi" gol Hodžića iz 72. minuta i da bude vrlo blizu boda u prvom meču Hrvatske nogometne lige ove subote.

Međutim, samo tri minuta kasnije - penal za Dinamo. I to kakav!

Fudbaler iz Alžira, Sudani, išao je ka lopti iza Žderića, a potom pao na zemlju nakon čega je glavni sudija pokazao na "kreč". On nije imao nikakvu dilemu, iako se na usporenom snimku jasno vidi da nikakvog kontakta njih dvojice nije bilo i da je Alžirac pao sam.

Hodžić je preuzeo odgovornost i pogodio za pobedu 2:1, i novi pritisak na Rijeku koja u ovom trenutku igra svoj meč 22. kola HNL.