PARIŽANI POKORILI MONŽUIK: Atletiko se poklonio pred "žutim zidom"

16.04.2024. 23:00
Kilijan Mbape
Kilijan Mbape / Izvor: Profimedia

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Borusije Dortmund igraće u polufinalu Lige šampiona.

Tim iz Pariza je u četvrtfinalnom dvomeču bio bolji od Barselone. U prvom meču su Katalonci slavili 2:3, da bi im Francuzi uzvratili pobedom na Monžuiku (1:4). Borusija Dortmund je eliminisala Atletiko Madrid. Nemci su posle poraza u Španiji (2:1) uspeli da uzvrate trijumfom od 4:2.

Pari Sen Žermen je uspeo da preokrene i tako obezbedi mesto među četiri najbolja tima, a ekipi Luisa Enrikea "pomogao" je detalj iz 29 minuta kada je Arauho zaradio direktan crveni karton pošto je napravio faul kao poslednji igrač. Barsa je pre toga povela preko Rafinje u 12. minutu.

Gosti su ukupni zaostatak smanjili već do kraja prvog dela igre. Osman Dembele, bivši igrač Katalonaca je poravnao u 40. minutu. Nastavak je apsolutno pripao PSŽ-u.

Vitinja je, na startu drugog dela, sjajnim udarcem sa distance postigao drugi gol za svoj tim na meču, da bi u 61. minutu sa penala ukupno vođstvo gostima doneo Embape.

Isti igrač je u 89. minut postavio konačan rezultat i po svemu sudeći ostavio Barselonu bez ijednog trofeja ove sezone.

Fenomenalnu utakmicu smo gledali u Dortmundu. Več u uvodnim minutima i jedni i drugi su imali kolosalne šanse. Sabicer je bio sam na pet metara od gola Oblaka, ali je bio spor i udarac je uspeo da mu izblokira Aspilikueta.

Prvu priliku za goste imao je Morata. Trčao je sa polovine terena napadač ka golu Borusije i u situaciji jedan na jedan sa Kobelom šutirao pored gola.

Domaći su poveli u 34. minutu. Brandt je šutirao iskosa sa leve strane, a nije se proslavio Jan Oblak koji je nogom odbio loptu u mrežu. Tri minuta kasnije bilo je 2:0 za Dortmund. Matsen je bio strelac gola.

Drugo poluvreme je bilo veoma uzbudljivo. Atletiko je autogolom Humelsa u 48. minutu doneo ukupno rezultatsko poravnanje, da bi Anhel Korea u 64. minutu razgalio gostujuće navijače i Jorgandžije su imale rezultat koji ih vodi u polufinale.

Ipak, usledio je blickrig "žutih". Fulkrug u 71 i Sabicer u 74. minutu su ponovo vratili prednost Dortmundu. To je totalno "ubilo" goste koji se nisu od toga oporavili i završili su takmičenje u Ligi šampiona.

Drugi par polufinala ćemo saznati u sredu. Susrešće se bolji iz dvomeča Bajern-Arsenal i Mančester siti-Real Madrid. Prvi mečevi su završeni bez pobednika (2:2,3:3).