17°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

PARTIZAN STREPEO DO POSLEDNJEG MINUTA: Remi u Humskoj dovoljan za evropsko proleće

09.12.2021. 17:57 02:52
Miloš jojić
Miloš jojić / Izvor: MN Press

Crno-beli obezbedili drugo mesto u grupi B.

FK Partizan uspeo je da se domogne nokaut faze Lige konferencija!

Crno-beli su na svom terenu odigrali prilično loš meč 6. kola grupe B sa Anartozisom, ali i "mršavih" 1:1 (1:1) bilo je dovoljno za drugu poziciju i baraž za osminu finala pomenutog takmičenja.

NIŠTA OD BENA! Stanković u napadu spremio OGROMNO iznenađenje za Bragu (FOTO)

KLOPU SALAH BITNIJI OD MANEA: Nemac "izabrao" Egipćanina za meč sa Čelsijem

OVOME SE GROBARI NISU NADALI: Poznato zašto Rikardo ne igra protiv Anortozisa

Oba tima počela su meč veoma oprezno, a tome je kumovala kiša i veoma klizav teren. Kako je vreme odmicalo, tako je FK Partizan uspostavljao dominaciju, ali prvu pravu priliku na utakmici imali su gosti.

U 15. minutu Miloš Deletić je sa 10-tak metara sjajno gađao desni ugao gola Aleksandra Popovića koji je maestralno reakcijom spasio Parni valjak.

Pet minuta kasnije crno-beli stižu do vođstva - Miloš Jojić je odlično centrirao, Marko Milovanović sjajno, u stilu Aleksandra Mitrovića, skače i trese mrežu nemoćnog Asafa Cura.

Kako se bližio kraj prvog dela susreta u Humskoj, očekivalo se da će puleni Aleksandra Stanojevića "zatvoriti" prilaze svom golu, a onda se desilo "pomračenje" golmana crno-belih.

Naime, Popović je loše procenio jednu dubinsku loptu i umesto sigurnog izbacivanja, desio se prekršaj nad Deletićem za opravdano dosuđen penal.

Najstrožu kaznu u 33. minutu rutinski je u pogodak pretvorio Lazaros Hristodolopolos.

FK Partizan je u finišu prvog poluvremena mogao da stigne do nove prednost, ali Slobodan Urošević je sa nekoliko metara šutirao pravo u izraelskog čuvara mreže.

U nastavku susreta gledali smo dominaciju Anortozisa, koji na sreću domaće ekipe nije stvarao veliki broj šansi.

Crno-beli su se odlučili da svoju šansu vrebaju iz kontranapada, a jednu takvu propustio je Miloš Jojić koji je predugo nameštao u situaciji kada je morao da šutira iz "prve".

Najbolju priliku za potpuni preokret kiparska ekipa propustila je u 94. minutu. Udarac rezerviste Dimitrisa Hristofija završio je pored leve stative.

FK Partizan u baražu za osminu finala Lige konferencija čeka jedan od trećeplasiranih klubova iz Lige Evrope.

PARTIZAN – ANORTOZIS 1:1 (1:1)

Strelci: Milovanović 20 - Hristodulopulos 33p

Stadion: Partizana.

Sudija: Kruašvili (Gruzija).

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić (od 62. Lutovac) – Menig (62. Holender), Pavlović (od 46. Šćekić), Jović – Milovanović.

ANORTOZIS (4-3-3): Cur – Hambartsumjan, Arađuri, Antonijades (od 78. Korea), Anderson – Artimatas, Joanu (46. Popović), Hušbauer – Deletić (od 71. Kristofi), Hristodulopulos (od 69. Kačarava), Varda.

Kraj utakmice!
Partizan - Anortozis 1:1 (1:1)
90. minut
Igraće se još 5. minuta.

88. minut
Uroševića i Jojića menjaju Živković i Miletić.

86. minut
Kako sada stvari stoje, očekuje nas drama u Humskoj.

79. minut
Partizan se povukao na svoju polovinu i šansu čeka iz kontranapada.
71. minut
Nova promena u Anortozisu. Deletića menja Hristofi.
62. minut
Holender i Lutovac menjaju Meniga i Jovića.

61. minut
Morao je brže Miloš Jojić da reaguje u konrtanapadu. Imao je vezista odličnu priliku za udarac, ali predugo se nameštao.

55. minut
Očekivano, Anortozis je krenuo na "sve ili ništa". Totalna dominacija ekipe sa Kipra.

46. minut
Šćekić je zamenio Pavlovića u timu Partizana, dok je Joanu svoje mestu u Anartozisu ustupio Popoviču.

Drugo poluvreme!

45. minut
Kraj prvog poluvremena. Partizan - Anortozis 1:1.

45. minut
Urošević je imao veoma dobru priliku, levi bek crno-belih je sa 5 metara šutirao pravo u odlično postavljenog Cura.
40. minut
Crno-beli uprkos blagoj inicijativu ne mogu da stvore konkretnu šansu. Mnogo grešaka u poslednjoj trećini, Kvinsi Menig igra očajan meč.

33. minut
GOOOL! Hristodolopulos je siguran sa bele tačke - 1:1.

32. minut
Velika greška Aleksandra Popovića, uspeo je golman Partizana da promaši loptu i sruši Deletića u kaznenom prostoru. Penal za kiparski klub!

24. minut
Lepo je gađao Pavlović sa ivice šesnaesterca. Morao je mladi ofanzivac bolje snažnije iz ove pozicije.

20. minut
GOOOL! Partizan stiže do prednost od 1:0. Marko Milovanović je odlično reagovao posle centaršuta Jojića. Fenomenalna reakcija mladog napadača.
15. minut
Mogao je Anortozis da stigne do prednosti. Udarac Deletića sa 10-tak metara fantastično je zaustavio Popović.

9. minut
Prva prilika na meču! Milovanović je loše pokušao glavom nakon centaršuta Jojića.

5. minut
Prilično opezan početak sa obe strane. Očigledno je da će ovo biti prava taktička bitka.

Utakmica je počela!

Trener FK Partizan, Aleksandar Stanojević, napravio je veliko iznenađenje u startnih jedanaest. Naime, Parni valjak će napasti kiparsku ekipu bez najboljeg strelca Rikarda Gomeša. Njega će u špicu zameniti mladi Marko Milovanović.

Popović - Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Jojić - Menig, Pavlović, Jović - Milovanović.

Gruzijski strateg na klupi Anortozisa, Timur Kecbaja, odlučio se za sledeći sastav:

Cur - Hambartsumjan, Arađuri, Antonijades, Anderson - Artimatas, Joanu, Hušbauer - Deletić, Hristodulopulos, Varda.

Tekstualni prenos meča možete pratiti na portalu Srbija Danas.

Najnovije vesti o FK Partizan pročitajte OVDE.